اشتغال ارزان قیمت از طریق صنوف تنها راه حل بیکاری لرستان

|
0 دیدگاه

نماینده مردم خرم آباد ودوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغالزایی از طریق صنعت هزینه هایی زیادی بر دولت تحمیل کرده است لذا برای حل مشکل بیکاری باید به سمت ایجاد شغل های ارزان قیمت از طریق صنوف رفت.

محمدرضا ملکشاهی راد روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات صنوف شهرستان خرم آباد اظهار کرد: امروز بیکاری یک گرفتاری روحی برای جامعه بوده و برای هرشغل درحوزه صنعت باید سه هزار و۲۰۰ میلیون ریال هزینه شود.
وی افزود: برای بخش کشاورزی نیز باید هر سال یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب آب ذخیره شود که ذخیره این میزان آب ۲۴ هزارمیلیارد ریال هزینه در بر دارد.
ملکشاهی راد ادامه داد: امروزه به خاطر تورم رکود سختی در حوزه اصناف حاکم شده که دستگاه های اجرایی وخدمات رسان باید در این زمان با آنها همکاری های لازم را به عمل آورند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه درآمد نفتی و صنعت نفت گرفتاری عظیمی برای دولت بوده و خلاقیت ونوآوری را از جامعه گرفته است براین اساس در برنامه ششم توسعه دولت درآمدزایی خود را برپایه مالیات برنامه ریزی کرده است.
نماینده مردم خرم آباد ودوره چگنی در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مکانیزم دریافت مالیات در کشور با توجه به نبود زیرساخت های آن در این حوزه مناسب نبوده که براین اساس دولت باید زیرساخت های لازم را برای اخذ این مهم فراهم کند.
ملکشاهی راد افزود: دستگاه های خدمات رسان باید اصناف را از قوانین مطلع کرده تا این قشر از جامعه اقتصادی کشور در اجرای درست این مهم دستگاه ها را یاری دهند.
وی گفت: امروز بازار فروش محصولات داخلی یکی از معضلات اصلی کشور است که می توان با ایجاد بنگاه های اقتصادی کوچک این مشکل را حل کرد.
نماینده مردم خرم آباد ودوره چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال جاری تمام تلاش مسئولان در حوزه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده که برای تحقق این مهم باید زیرساخت های آن نیز فراهم شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.