اصلاحیه الگوی قراردادهای نفتی با قوانین مغایرت نداشت

|
0 دیدگاه

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ابلاغ عدم‌مغایرت مصوبه سوم دولت درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی با قوانین بالادستی به دولت خبر داد.

عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر و عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از عدم‌مغایرت مصوبه سوم دولت درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی با قوانین بالادستی خبر داد و گفت: پس از بررسی الگوی جدید قراردادهای نفتی در هیئت تطبیق مصوبات، مغایرت آن با قوانین احراز نشد و این موضوع توسط رئیس مجلس به دولت اعلام شد.

وی افزود: الگوی قراردادهای نفتی در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس بررسی شد و عدم‌مغایرت آن با قوانین بالادستی به دولت اعلام شد.

دولت پس از تصویب الگوی جدید قراردادهای نفتی در آبان‌ماه سال گذشته، این مصوبه را برای بررسی و تطبیق آن با قوانین بالادستی به مجلس شورای اسلامی فرستاد. این مصوبه در آن زمان مورد انتقاداتی قرار گرفت و دولت این مصوبه را اصلاح کرد. این اصلاحیه در ۱۶ مرداد سال جاری به مجلس ارائه شد اما مجدداً مورد ایراد هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین قرار گرفت. دولت برای بار سوم در دهم شهریورماه با مدنظر قرار دادن ایرادات هیئت تطبیق قوانین، مصوبه خود را اصلاح کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.