اطلاع رسانی در خصوص سهام عدالت ضعیف است

|
0 دیدگاه

یک کارشناس اقتصادی گفت: بیش از ۱۰ سال است که در کشور سهام عدالت توزیع و میان مردم دست به دست می شود و متاسفانه در این راستا اطلاع رسانی مناسبی انجام نشده است و بسیاری از مشمولین از حقوق خود در خصوص سهام عدالت آگاهی کافی ندارند.

علی امینی خواه  با اشاره به این که بیش از ۱۰ سال است که در کشور سهام عدالت توزیع و میان مردم دست به دست می شود گفت: متاسفانه در این راستا اطلاع رسانی مناسبی انجام نشده است و بسیاری از مشمولین از حقوق خود در خصوص سهام عدالت آگاهی کافی ندارند.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به شمار بالای مشمولین و دارندگان سهام عدالت در کشور اذعان داشت: در حالی که حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دارای این سهام هستند اما در مدت این ۱۰ سال مسئولین تنها به مصاحبه با رسانه ها در خصوص وقایع مرتبط با این سهام آن هم به صورت موردی بسنده کرده اند و عدم اطلاع رسانی جامع و منظم در این زمینه باعث شده تا برخی افراد سودجو از بی اطلاعی مشمولین در راستای منافع خود استفاده کنند.
وی اضافه کرد: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص سهام عدالت تنها مصاحبه در خصوص کلیات لایحه آزادسازی و زمان خرید و فروش این سهام توسط مشمولین نیست و باید اقداماتی گسترده و برنامه ریزی شده در سطح مدارس، دانشگاهها، مراکز فرهنگی و نیز برگزاری کارگاههای آموزشی و همایش ها صورت گیرد.
این کارشناس اقتصادی در خصوص لزوم فرهنگسازی گسترده در زمینه سهام عدالت گفت: جدای از موضوع سوءاستفاده افراد سودجو از بی اطلاعی مشمولین باید بر این نکته تاکید کرد که شمار بالای مشمولین از یک سو و نیز حجم بالای نقدینگی آزادشده در پی فراهم آمدن شرایط خرید و فروش این سهام، لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه را دو چندان می کند.
وی گفت: علاوه بر این، موضوع سهام عدالت در حال حاضر با ابهاماتی چون مشخص نبودن زمان ارسال لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس و نیز مشخص نبودن محتویات این لایحه دارد که با توجه به وعده مسئولین در خصوص فراهم آوردن امکان آزادسازی این سهام در پایان امسال و یا ابتدای سال آینده، باید در این زمینه اقدامات جدی و فوری صورت گیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.