افتتاح طرح مهم ریلی در غیاب خبرنگاران

|
0 دیدگاه

در حالی پروژه ریلی خاف-سنگان به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم راه‌آهن صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد که روابط عمومی این وزارتخانه از همه رسانه‌ها برای پوشش این رویداد دعوت به عمل نیاورده است.

طی مدتی که از وزارت عباس آخوندی در ساختمان دادمان می‌گذرد، وی بارها و بارها در برنامه‌ها، همایش‌ها، کنفرانس‌ها و… شرکت کرده و به واسطه روابط عمومی این وزارتخانه در زمان پیک پخش برنامه‌های تلویزیونی چند ساعتی از پخش زنده یکی از شبکه‌های سیما را به خود اختصاص داده تا از اقدامات انجام شده و نشده سخن بگوید. بررسی رزومه کاری وزیر راه و شهرسازی در این مقوله نشان از حضور در ده‌ها برنامه مختلف، مرتبط و غیرمرتبط با حوزه کاری وی دارد.

از حضور در همایش‌های آنچنانی و انتقاد شدید از طرح مسکن مهر تا بازدید از نمایشگاه نقاشی خط یا بازدید از سرویس‌های بهداشتی فرودگاه‌ مهرآباد همه و همه در پرونده کاری آخوندی دیده می‌شود.

وزارت راه وشهرسازی طی ماه‌های سپری شده از سال ۹۵ از رسانه‌ها به صورت‌ جسته و گریخته و البته گزینشی برای پوشش اخبار این وزارتخانه دعوت کرده است. نمونه‌های بسیاری از این دست وجود دارد که می‌توان به آنها اشاره کرد. تفاهمنامه با وزارت تعاون، تفاهمنامه با وزارت بهداشت و… تنها نمونه‌هایی از چند وقت اخیر است که روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی از رسانه‌ها برای پوشش آن دعوت به عمل نیاورد. البته وقتی هم دلیل این موضوع را جویا شدیم یکی از مدیران روابط عمومی این‌گونه این کار را توجیه کرد :«برگزار کننده ما نبودیم، وزارت بهداشت بود و آنها خبرنگاران حوزه خود را دعوت کردند.»

امروز راه‌آهن خاف-شنگان به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم ریلی شرق کشور افتتاح و عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن خواف – هرات آغاز شد. این دو پروژه بی شک از اهمیت به سزایی برای دو کشور برخوردار است و می‌تواند نقش بالایی در جابجایی‌ها از مبدا (مقصد) افغانستان به ایران داشته باشد. با این وجود مشخص نیست چرا رسانه‌ها جایی در پوشش سفر وزیر راه و شهرسازی نداشته‌اند. یک احتمال وجود دارد و آن این‌که وزیر راه و شهرسازی نمی‌خواهد به برخی سئولات حواشی وزارتخانه تحت مدیریتش پاسخ دهد. موضوعی که حداقل در مسکن مهر نمونه‌های زیادی از آن به وقوع پیوسته است.

از سوی دیگر نباید فراموش کرد انتقادات فراوانی به مسئولان روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی وارد است که احتمالا یکی از دلایل آن طولانی شدن مدت مدیریت یکی از آنهاست. مدیری که مهر ۸۸ با حکم وزیر استیضاح شده راه و ترابری مدیرکل شد. به نظر می‌رسد بر خلاف وزیر علاقه‌مند به رسانه‌ها، روابط عمومی به تازگی رویه خود را تغییر داده و ترجیح می‌دهد بی سرو صدا عمل کند و چنین دستاوردی -افتتاح خط‌آهن خاف-سنگان پوشش خبری مناسبی نداشته باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.