افت ۴۲۵ واحدی شاخص بورس

|
0 دیدگاه

طی معاملات هفته جاری شاخص کل بورس تهران از ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ هزار واحدی به ارتفاع ۷۶ هزار و ۷۴۲ واحد رسید و ۴۲۵ واحد معادل ۰.۵۵ درصد افت کرد.

طی معاملات هفته‌ای که گذشت، شاخص کل ۴۲۵ واحد کاهش یافت. این شاخص که در ابتدای معاملات هفته جاری در ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحدی قرار داشت، طی معاملات در بازار هفته جاری به کانال ۷۶ هزار واحدی عقبگرد کرد به طوریکه ارتفاع ۷۶ هزار و ۷۴۲ واحد را در کارنامه این هفته خود ثبت کرد.

بسیاری از کارشناسان بازار سهام معتقدند در هفته جاری بازار در ادامه روند اصلاحی هفته پیشین حرکت کرده است. همانطور که مشاهده شد، شاخص از اولین روز معاملاتی در هفته جاری به روند نزولی خود ادامه داد و طی معاملات این روز به کانال ۷۶ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد و در نهایت در ارتفاع ۷۶ هزار و ۷۴۷ واحد ایستاد. حتی این کاهش در روز یکشنبه نیز ادامه‌دار شد به طوری که در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۵۰۹ واحد ایستاد.

اگرچه در روز دوشنبه، بورس تهران از مسیر منفی بازگشت و رشد ناچیز معادل ۱۲ واحد را تجربه کرد. در معاملات روز سه‌شنبه نیز، شاخص کل ۱۴۷ واحد رشد کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۶۶۹ واحدی ایستاد.

طی معاملات آخرین روز معاملاتی هفته جاری نیز، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که از ابتدای معاملات در مسیر صعودی قرار گرفته بود اما رفته‌رفته با انجام معاملات از شتاب آن کاسته شد و شاخص به رشد تنها ۷۲ واحد بسنده کرد و ارتفاع ۷۶ هزار و ۷۴۲ واحد را برای خود ثبت کرد.

به هرحال طی معاملات هفته جاری شاخص کل بورس از ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ هزار واحدی به ارتفاع ۷۶ هزار و ۷۴۲ واحد رسید و ۴۲۵ واحد معادل ۰.۵۵ درصد افت کرد. به نظر می‌رسد در این روزها دلیل اصلی برای افت بورس، نبود نقدینگی و اخبار مناسب در بازار است و با وجود آنهاست که فضای بازار تغییر می‌‌کند. بنابراین باید منتظر ماند تا ببینیم در اوایل مهرماه چه جریان مناسبی برای حرکت بازار سرمایه وجود دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.