افزایش ظرفیت تولید نفت به ٤ میلیون بشکه تا پایان سال

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ظرفیت تولید نفت ایران تا پایان سال به چهار میلیون بشکه در روز می‌رسد.

علی کاردر، در جریان بازدید از مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از این میزان، بیش از ١,٧ میلیون بشکه در داخل مصرف و باقی نفت تولیدی صادر می شود.

وی از کاهش چشمگیر واردات بنزین در نیمه دوم امسال خبر داد و درباره بازدید امروز گفت: جهاد دانشگاهی دستاوردهای بسیاری در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز دارد و امیدواریم بتوانیم در مسیر تعامل بیشتر با این مجموعه گام برداریم.

کاردر در پاسخ به سئوالی درباره روند پیشرفت قراردادهای واگذاری مطالعات فناورانه مخازن به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی گفت: پروپوزال های اولیه هر یک از قراردادها آماده شده و پروپوزال های بعدی نیز به تدریج ارائه می شود.

وی گفت: در میدان هایی که همزمان با واگذاری مطالعه آنها به دانشگاه ها، در دستور کار واگذاری در قالب قراردادهای جدید نفتی قرار دارند، در حقیقت ٢ بخش مشتمل بر دانشگاه از یک سو و شرکت اکتشاف و تولید از سویی دیگر بر روی آن میدان مطالعه می کنند که این امر به مطالعات آن میدان غنای بیشتری می بخشد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز (چهارشنبه، ٢٤ شهریورماه) از مجتمع تحقیقاتی و ساخت صنعتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کرد و از نزدیک در جریان دستاوردهای این مجموعه قرار گرفت.

معاون وزیر نفت از مرکز ساخت ماشین‌های الکتریکی، پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی، یارد مونتاژ دکلهای حفاری و بازوهای بارگیری نفت و مرکز ساخت مبدلهای الکتریکی این مجتمع تحقیقاتی بازدید کرد.

مجتمع تحقیقاتی و ساخت صنعتی شهدای جهاد دانشگاهی در ۵۵ کیلومتری آزادراه تهران- قزوین واقع شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.