افزایش چشم‌گیر تسهیلات بانک‌ها

|
0 دیدگاه

تسهیلات پرداختی بانک‌ها در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۵ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۱۷۷هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۴۹ هزار میلیارد تومان معادل ۳۹ درصد افزایش داشته است.

بر اساس اطلاعات بانک مرکزی ایران در زمینه تسهیلات پرداختی در بخش‌های اقتصادی درپنج ماهه سال ۱۳۹۵ سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی طی پنج ماهه سال جاری ۱۱۹ هزار میلیارد تومان معادل ۶۷.۷ درصد کل تسهیلات پرداختی است.

این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۸ هزار میلیارد تومان معادل ۴۶.۸ درصد افزایش داشته است. سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن نیز در پنج ماهه سال جاری معادل ۴۳ هزار میلیارد تومان بوده است که حاکی از تخصیص ۳۶.۶ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمام بخش‌های اقتصاد است.

ملاحظه می شود از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۸۷.۲ درصد آن در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه به اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

همچنین براساس اطلاعات بانک مرکزی تعداد ۱۰۷ هزار و ۳۱۳ فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۴۶۹ میلیون تومان پرداخت شده که بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش‌ها است. در بخش خدمات نیز تعداد ۱ میلیون و ۳۷۷ هزار ۱۷۳ فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره ۵۶ میلیون تومان پرداخت شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.