افزایش ۳ درصدی قیمت نفت در هفته‌ای که گذشت

|
0 دیدگاه

قیمت جهانی نفت در معاملات هفته گذشته ۳ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات به ۴۸ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید.

در حالی که تجار خاطر نشان کردند که وقوع طوفان هرمین، عامل اصلی کاهش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت خام امریکا در این هفته بوده است، قیمت نفت روز جمعه ۴ درصد کاهش یافت و بخش عمده ای از افزایش قیمت جلسه قبلی را خنثی کرد.
بازار نفت معاملات این هفته را با حدود ۳ درصد افزایش به پایان برد که اولین افزایش در طی ۳ هفته گذشته بود.  امیدواری تجار به انعقاد توافق فریز نفتی، پس از توافق روز دوشنبه عربستان و روسیه برای همکاری با یکدیگر برای تثبیت بازار نفت، افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۹۸ سنت کاهش به ۴۸ دلار و یک سنت رسید. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه برای اولین بار در طی ۲ هفته اخیر به بالای ۵۰ دلار رسیده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز با یک دلار و ۷۴ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ۸۸ سنت رسید.
روز پنجشنبه پس از آنکه آمارهای دولت آمریکا نشان داد که حجم ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته بیشترین کاهش از ژانویه ۱۹۹۹ تاکنون را تجربه کرده، قیمت نفت به یکباره رو به افزایش گذاشت. تجار گفتند این کاهش به دلیل وقوع طوفان هرمین و به تاخیر افتادن تخلیه محموله های نفتی اتفاق افتاده است.
جیمز ویلیامز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بخش عمده افزایش قیمت های روز پنجشنبه مبتنی بر برداشتی اشتباه بود. اما بررسی دقیقتر نشان داد که کاهش حجم ذخایر به دلیل تاخیر در واردات رخ داده که ناشی از وقوع طوفان بوده است.»
«هفته آینده ما شاهد افزایش قابل توجه حجم ذخایر نفت خام آمریکا خواهیم بود زیرا همه این میزان نفتی که هفته گذشته به دلیل طوفان وارد نشده بود، به یکباره در آمارها منعکس خواهد شد.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.