امضای ۴ قرارداد جدید با خودروسازان خارجی

|
0 دیدگاه

معاون وزیر صنعت از امضای سه تا چهار قرارداد جدید با خودروسازان خارجی تا پایان امسال خبر داد و گفت‌: آغاز تولید خودروهای پژو در ایران با ۲۰ درصد داخلی‌سازی همراه خواهد بود‌.

منصور معظمی در حاشیه مراسم رونمایی از خودروی جدید رنو در ایران گفت‌: شاخص‌های صنعت خودرو در حوزه کیفیت بهتر شده و رضایتمندی مشتریان از خودروهای تولیدی بالاتر از گذشته است اما هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که تا پایان سال به تولید یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو برسد و به موازات آن کیفیت محصولات تولیدی را نیز ارتقا دهد‌.

رییس هیات عامل ایدرو افزود‌: خودرو یکی از پیشران‌های رشد اقتصادی بوده و نظر دولت هم این است که این صنعت به رشد خود ادامه دهد، این در شرایطی است که در چهار ماهه ابتدای امسال رشد بخش صنعت به ۴/۴ درصد رسیده و این شاخص افزایش تولید و صادرات را نشان می‌دهد‌.

وی تصریح کرد‌: سیاستگذاری دولت استفاده از حداکثر توانمندسازی قطعه‌سازان داخلی در تولید خودرو است و با توجه به نیازهای مردم و مصرف‌کنندگان خودروسازان هم باید نیاز مخاطبان را تامین کنند‌.

به گفته معظمی توان داخلی در حوزه قطعه‌سازی و مجموعه‌های خودرو وضعیت مناسبی دارد و هر چه توان قطعه‌سازان بالاتر رود، توانمندی تولید داخلی نیز بالا خواهد رفت و راحت‌تر می‌توان نیاز مخاطبان را پاسخ داد‌.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ پرسشی مبنی بر سپردن سهم بازار بدون سرمایه‌گذاری به برخی خودروسازان خارجی گفت‌: این یک حرف منطقی است که بازار داخلی نباید بدون سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری در اختیار خودروسازان خارجی قرار گیرد اما به هر حال این خودروسازان می‌توانند وارد ایران شده و علاوه بر استفاده از توانمندی‌های داخلی، صادرات را هم در حد ۳۰ تا ۴۰ درصد تولیدات خود انجام دهند‌.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تولید محصولات پژو قرار بود با ۷۰ درصد داخلی‌سازی در ایران آغاز شود، اظهار داشت‌: سیاست تولید وزارت صنعت این است که حداکثر استفاده از توان داخلی صورت گیرد و این عدد برای خودروسازان یک الزام است که اگر از آن تبعیت نکنند، وزارتخانه با آنها برخورد می‌کند‌.

وی ادامه داد‌: ورود هر محصول جدید به بازار ویژگی‌های خاص خود را دارد و خودروهای تولیدی پژو نیز با ۲۰ درصد داخلی‌سازی کار تولید خود را در ایران آغاز خواهند کرد چراکه آنها مدل‌های جدیدی از خودروها هستند که تاکنون تولید نشده و برای اولین بار است که در بازار ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند‌.

معظمی تصریح کرد‌: سال دیگر در همین زمان، مدل‌های جدیدتری از خودرو در ایران تولید خواهد شد که رضایتمندی بیشتر دولت و مردم را در پی خواهد داشت‌.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای سه تا چهار قرارداد جدید خودروسازی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت‌: شرکت‌های معتبر خودروساز خارجی در پی امضای قرارداد و آغاز همکاری مشترک خودروسازان ایرانی هستند‌.

همچنین مدیرعامل پارس خودرو نیزقیمت خودرو ساندرو استپ‌وی اتومات را ۵/۵۲ میلیون تومان و دستی ۵/۴۶ میلیون تومان عنوان کرد و گفت‌: تولید نیسان قشقایی مجدد آغاز می‌شود‌.

ناصر آقامحمدی در حاشیه رونمایی از محصول جدید رنو در ایران گفت‌: قیمت خودرو ساندرو استپ‌وی در نوع گیربکس دستی ۵/۴۶ میلیون تومان و در نوع گیربکس اتوماتیک ۵/۵۲ میلیون تومان قیمتگذاری شده است و به زودی، ثبت‌نام آن آغاز خواهد شد‌.

مدیرعامل پارس‌خودرو در پاسخ به سوالی افزود‌: رنو و نیسان از جمله شرکای استراتژیک ما هستند و برنامه وسیعی برای توسعه پلت‌فرم و صادرات محصولات تولید مشترک در ایران با آن دو داریم‌.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص از سر گیری مجدد تولید نیسان قشقایی نیز تصریح کرد‌: تولید نیسان قشقایی در دستور کار قرار دارد و به زودی دوباره این خودرو هم به بازار محصولات باز خواهد گشت‌.

آقامحمدی ادامه داد‌: محصول جدید نیسان با سرمایه‌گذاری مشترک میان ایران و این شرکت خودروساز تولید و به بازار عرضه می‌شود‌.
شرکت خودرو سازی پارس خودرو از شرکت‌های تابعه گروه خودروسازی سایپا مدل جدید خودروی خود با نام «ساندرو استپ وی» را رونمایی کرد‌.

در شرایطی که نزدیک به یک سال از تولید و عرضه خودروی «هاچ بک ساندرو» به عنوان محصول همکاری شرکت رنو فرانسه و پارس خودرو می‌گذرد، پارس خودرو نمونه جدیدتری از ساندرو را به بازار عرضه کرد‌.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.