امضای ۴ قرارداد خودرویی با خارجی‌ها

|
0 دیدگاه

رییس هیات عامل ایدرو از امضای چهار قرارداد خارجی خودروسازان خبرداد.

منصور معظمی رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ،ایدرو به خبرنگاران گفت: دو شرکت خودروساز داخلی با شرکت‌های پژو و سیتروئن قرارداد امضا کرده‌اند؛همچنین چهار قرارداد دیگر از سوی خودروسازان داخلی با چهار خودروساز مطرح اروپایی و آسیایی تا پایان امسال نهایی می شود.

وی با بیان اینکه برجام یک فرصت طلایی بود که باید از آن استفاده کرد،اظهارداشت: در این راستا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به همراه دو خودروساز داخلی قراردادهای خود را با شرکت‌های پژو سیتروئن نهایی کردند و تا پایان امسال نیزقرار است با خودروسازان مطرح اسیایی و اروپایی امضا شود.

معظمی با تاکید براینکه کیفیت خودروهای تولید داخل نسبت به سال گذشته بهتر شده،خاطرنشان کرد: طبق اهداف تعیین شده موظف هستیم تا کیفیت تولید خودرو در کشور را به گونه‌ای ارتقا دهیم که از استانداردهای مناسب برخودار باشد .

وی ادامه داد:به همین دلیل  به خودروسازان اعلام کرده ایم که استانداردها را رعایت کنند .

او با بیان اینکه برزیل،ترکیه،کره و چین در مشارکت با خودروسازان برند و صاحب نام موفق شده اند،یادآورشد:خودروسازان موظف هستند که خودرو خوب و استاندارد تولید کنند،البته قیمت آن باید به گونه‌ای باشد که در توان مردم باشد.

رییس هیات عامل ایدرو با بیان اینکه سهم دولت در دو خودروساز داخلی کشور کمتر از ۲۰ درصد است ،گفت: اگر دولت تصمیم بگیرد به طور کامل سهام خود را در دو خودروساز سایپا و ایران خودرو واگذار کند، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز تبعیت می‌کند .

به گفته وی هم‌اکنون  سهم دولت در دو شرکت ایران خودرو و سایپا از نظر تولید ۱۳ درصد، از نظر ارزش هفت درصد و از نظر ظرفیت ۱۴.۵ درصد است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اظهارات رئیس شورای رقابت در رابطه سهام دولت در خودروسازی‌ها عنوان کرد: مدیریت شرکت‌های خودروسازی مشکلی ندارد و نه در اختیار دولت است و نه در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت، بلکه شرکت‌های خودروسازی داخلی کاملا خصوصی است چرا که ایدرو تنها در این دو شرکت یک عضو هیئت مدیره دارد.

وی اضافه کرد: درواقع  وزارت صنعت، معدن و تجارت یک دستگاه متولی و سیاست‌گذار است که سیاست‌های خود را در صنعت خودرو اعلام می‌کند و همه خودروسازان ملزم به حرکت در راستای این سیاست‌ها هستند.

معظمی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که با هر خودروسازی که محصول خوب و کیفی تولید می‌کند مشارکت می کند،گفت:وزارت صنعت معدن و تجارت علاوه بر نظارت بر فرآیند انجام کار، به شدت از استفاده حداکثری از توان داخلی حمایت می‌کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.