امکان سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی سازمانهای توسعه‌ای در طرحهای اقتصادی فراهم شد

|
0 دیدگاه

بنا بر ابلاغیه رئیس جمهور، در صورت نبود سرمایه‌گذار غیر دولتی، سازمانهای توسعه‌ای تا۱۰۰درصد امکان سرمایه گذاری در برخی صنایع را دارند.

رئیس جمهور پس از تایید اصلاحات بخشی از قوانین مربوط به خصوصی سازی و اصل ۴۴قانون اساسی آن را برای اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ کرد.

در ابلاغیه رئیس جمهور به وزارت خانه های اقتصاد و صنعت و معدن و همچنین سازمان برنامه و بودجه آمده است، قانون اصلاح مواد۲،۶،۲۴ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴قانون اساسی که در ۷شهریور در مجلس تصویب و در تاریخ۱۷/۶/۱۳۹۵در شورای نگهبان تایید شد، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

بر این اساس، در صورت نبود سرمایه‌گذار غیر دولتی، سازمانهای توسعه‌ای تا۱۰۰درصد امکان سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، صنایع پیشرفته با فناوری بالا یا صنایع خطر پذیر را  دارند. همچنین مصادیق این نوع صنایع باید ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ توسط وزارت اقتصاد و وزارت صنعت مشخص شود. در ادامه متن نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به دولت در این خصوص مشاهده کنید.

همچنین در این قانون تاکید شده است که موضوع این قانون برای فراخوان عمومی، در یک پایگاه اطلاع رسانی(که در آن نام سازمان توسعه ای، موضوع و محل اجرای طرح و مراحل پیشرفت آن مشخص شده است) به اطلاع مردم برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.