انتقاد استاندار اردبیل از بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی

|
0 دیدگاه

استاندار اردبیل از همکاری نکردن بانک های عامل این استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد و نیمه تمام انتقاد کرد.

مجید خدابخش روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل با تقدیر از بانک تجارت گفت: متاسفانه دیگر بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی راکد و نیمه تمام که از سوی ستاد تسهیل معرفی می شوند، همکاری نمی کنند در حالی که تنها ۲۰ روز فرصت باقی مانده است.
وی افزود: رسیدگی بانک ها به پرونده هایی که از سوی ستاد برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند، فرآیند کندی دارد در حالی که باید روزانه دست کم پرونده یک واحد تولیدی بسته شده و تسهیلات مورد نظر پرداخت شود.
استاندار اردبیل بیان کرد: راه اندازی دوباره واحدهای تولیدی راکد و نیمه تمام دغدغه رهبری و سیاست دولت است و هیچ فرد و مجموعه ای نباید به بهانه های مختلف تحقق آن را به تاخیر بیاندازد.
او با اخطار به مدیران بانکی تصریح کرد: افرادی که توانایی لازم را ندارند باید جایگزین مدیرانی شوند که بتوانند نسبت به اجرای سیاست ها گام های عملی بردارند.
خدابخش گفت: اولویت کاری مدیران شعبه ها باید رسیدگی به پرونده واحدهای تولیدی بوده و حتی در روزهای جمعه نیز فعال باشند تا پیش از پایان ماه جاری سهمیه استان اردبیل از محل تسهیلات حمایتی به طور کامل جذب شود.
وی با اشاره به بخشنامه های رفع مشکلات مالیات، بیمه، چک برگشتی و بدهی معوق واحدهای تولیدی راکد افزود: دیگر مانعی برای پرداخت نشدن تسهیلات وجود ندارد و بهانه ها قابل قبول نیست زیرا با وجود تاکید بر اعمال مدیریت جهادی، در این زمینه کم توجهی شده است.
استاندار اردبیل تشریح کرد: از جمله در زمینه بدهی های مالیاتی به مدیران استانی تفویض اختیار شده تا بدهی واحدهای تولیدی راکد را تا ۳۶ ماه، حتی بدون پیش پرداخت (بسته به شرایط واحد تولیدی) تقسیط کنند.
او با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیان کرد: در این راستا راه اندازی دوباره هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال هدفگذاری شد و استان اردبیل نیز باید سهم خود را از این محل ادا کرده و در رونق تولید در کشور نقش آفرینی کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.