اوپک پیش بینی خود از تولید غیر اعضا را افزایش داد

|
0 دیدگاه

اداره تحقیقات اوپک در جدیدترین گزارش خود، پیش بینی اش از میزان تولید کشورهای غیر عضو اوپک در سال ۲۰۱۷ را افزایش داده است.

اوپک در جدیدترین گزارش خود، پیش بینی اش از میزان تولید تولید کنندگان رقیب در سال ۲۰۱۷ را افزایش داد و پیش بینی کرد که تولید تولید کنندگان خارج از اوپک، به جای کاهش، افزایش یابد. این جدیدترین نشانه از تداوم مازاد عرضه در بازار جهانی نفت است.

بر اساس گزارش اوپک، تولید کشورهای خارج از سازمان در سال آینده روزانه ۲۰۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت. این رقم در گزارش یک ماه قبل اوپک ۱۵۰ هزار بشکه پیش بینی شده بود.این افزایش پیش بینی ناشی از شروع به کار میدان نفتی کاشاگان در قزاقستان بوده است. این بدان معناست که مجموع تولید ۳۳٫۲۴ میلیون بشکه ای اعضای اوپک  در ماه اوت ۷۵۷ هزار بشکه در روز بیشتر از متوسط مقدار نفتی است که دنیا در سال ۲۰۱۷ از اوپک درخواست خواهد کرد.

«برای سال ۲۰۱۷، پیش بینی ما از رشد عرضه کشورهای غیر عضو اوپک افزایش یافته است… این عمدتا به دلیل تولید جدید از میدان نفتی کاشاگان در سال آینده است.»

مجموع ذخایر نفتی در کشورهای توسعه یافته در سطح ۳۴۱ میلیون بشکه بالاتر از متوسط ۵ سال اخیر در ماه جولای باقی مانده است. در این گزارش خاطر نشان شده که این ذخیره مازاد در ماه های آینده به دلیل تقاضای قوی از سوی کشورهای مهم مصرف کننده کاهش خواهد یافت.

«این در کنار احتمال بهبود تصویر کلی عرضه در بازار نفت، به کاهش عدم توازن در عوامل بنیادین بازار کمک خواهد کرد.»

با این وجود، این گزارش استدلال می کند که بازار در سال ۲۰۱۷ همچنان با مازاد عرضه مواجه خواهد بود. در نتیجه افزایش پیش بینی اوپک از تولید کشورهای غیر عضو، این سازمان پیش بینی خود از حجم  تقاضا برای نفت این سازمان در سال ۲۰۱۷ را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه کاهش داده و به ۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز رسانده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.