ایران به واردات ۱ میلیون تن گندم نیاز دارد

|
0 دیدگاه

در حالی که نیاز ایران به واردات گندم یک میلیون تن تخمین زده می شود انتظار می رود دولت ایران پس از اتمام فصل برداشت گندم داخلی در ماه مهر، از سرگیری واردات گندم را مورد بررسی قرار دهد.

اتحادیه انجمن های صنایع غذایی ایران اعلام کرد، صنعت تولید آرد ایران برای تامین نیاز نانوایی ها و شیرینی پزی های داخلی تا ماه آوریل به واردات یک میلیون تن گندم با کیفیت نیاز دارد.
کاوه زرگران، دبیر کل این اتحادیه گفت، باید محموله هایی وارد شود تا با گندم ایرانی که معمولا دارای ترکیبات گلوتن پایین تی است، ترکیب شود.
ایران به این دلیل که میزان ذخایر و تولید گندم داخلی کافی بوده، از ابتدای سال مالی ای که از ۲۱ مارس آغاز می شود، دستور توقف ثبت قراردادهای واردات گندم را صادر کرده است. این ممنوعیت در شرایطی که بازار جهانی با مازاد عرضه مواجه است، موجب کاهش تقاضا شده است.
زرگران گفت، شرکت های فعال در کشورهایی نظیر روسیه، آلمان و لیتوانی که قبل از این ممنوعیت قراردادهایشان را ثبت کرده بودند، در طی یک سال قبل از منقضی شدن ثبت قراردادهایشان،  حدود یک میلیون تن گندم به ایران تحویل داده اند.
وی افزود، دولت ممکن است پس از  اتمام فصل برداشت گندم داخلی در ماه اکتبر، از سرگیری واردات گندم را مورد بررسی قرار دهد.
بر اساس برآورد وزارت کشاورزی آمریکا، ایران در سال جاری ۱۵٫۵ میلیون تن گندم تولید خواهد کرد. این رقم بالاترین میزان تولید گندم ایران در طی ۹ سال گذشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.