ایران و ایکاردا موافقتنامه افزایش بازدهی محصولات کشاورزی امضا کردند

|
0 دیدگاه

ایران و مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی در مناطق خشک (ایکاردا) موافقتنامه ای را برای افزایش تولید مواد غذایی غلات محور در طی ۵ سال آینده امضا کردند.

ایران و مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی در مناطق خشک (ایکاردا) موافقتنامه ای را برای افزایش تولید مواد غذایی غلات محور در طی ۵ سال آینده امضا کردند.
هدف از این ابتکار افزایش ۲۵ درصدی محصولات جو، نخود و گندم ایران اعلام شده است.
محمود صلح، رئیس ایکاردا گفت: «این پروژه مبتنی بر تخصص ارزشمند همکاران ایرانی ماست… این مثال خوبی است از اینکه چگونه همکاری بین کشورهای شریکت و جامعه تحقیقاتی بین المللی می تواند تفاوت محسوسی در زندگی مردم ایجاد کند و در نهایت موجب توسعه ملی شود.»
این موافقتنامه در زمین های زراعی استان های آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و لرستان اجرا خواهد شد که میزان بازدهی محصولات کشاورزی در انها پایین است. کشاورزی اصلی ترین منبع درآمد بیش از ۱۵ میلیون ایرانی ساکن مناطق روستایی است.
هدف ایکاردا توسعه و تشویق کشت محصولات کشاورزی در مناطق فقیر و دارای خاک خشک است. قرار است در قالب این پروژه دانه های با کیفیت بالا که قابلیت کشت در بیش از ۲٫۴ میلیون هکتار از مناطق آب و هوایی نامساعد ایران را دارند، بین کشاورزان این مناطق توزیع شود. افزایش کارآمدی در کشت محصولات در این مناطق به میزان ۲۵ درصد به حل مشکل کمبود مواد غذایی که در حال حاضر ۴۹ درصد از خانوارهای ایرانی را تحت تاثیر قرار داده،، کمک خواهد کرد. به علاوه، ۶۷ درصد از کودکان و ۶۵ درصد از سالخوردگان ایرانی از مشکل عدم امنیت غذایی رنج می برند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.