ایران و ترکمنستان برای دستیابی به بازار مشترک گاز همکاری می کنند

|
0 دیدگاه

معاون وزیر نفت اعلام کرد که همکاری ایران و ترکمنستان برای دستیابی به بازار مشترک گاز در دستورکار قرار گرفته است.

حمیدرضا عراقی، در گردهمایی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) این شرکت گفت: در سفری که طی روزهای گذشته به ترکمنستان داشتم، همکاری برای دستیابی به بازار مشترک گاز در دستور کار گفتگوها قرار گرفت.

وی افزود: در دیدار با وزیر امور خارجه ترکمنستان، آمادگی برای همکاری مشترک در حوزه گاز از سوی ایران اعلام شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز تصریح کرد: ایران به دلیل جغرافیای راهبردی و دارا بودن مخازن عظیم گاز امکان همکاری با کشورهای همسایه را در حوزه صادرات و سوآپ گاز دارد.

محروم ترین استان کشور گازرسانی می‌شود
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه با اشاره به گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان امسال شاهد اجرای خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان خواهیم بود و این شهر از مزایای گاز برخوردار می شود.

عراقی ادامه داد: هم اکنون روزانه ٧٠ تریلی لوله موردنیاز این پروژه را به منطقه حمل می کنند و به همین اندازه نیز عملیات لوله گذاری و جوشکاری انجام می شود.

تامین امنیت انرژی کشور را بر عهده داریم
معاون وزیر نفت در امور گاز درباره تامین گاز بخش‌های مختلف مصرف گفت: گاز بخش‌های مختلف مصرف به طور پایدار تامین می شود.

وی با بیان اینکه از طریق صادرات، جایگزینی گاز با سوخت‌های مایع، تزریق گاز به چاه‌های نفت و تحویل گاز به پتروشیمی‌ها می توان این سوخت را به ارزش افزوده تبدیل کرد.

عراقی گفت: هم اکنون پروژه صادرات گاز به بغداد تکمیل شده است و پس از اعلام آمادگی طرف عراقی و هماهنگی های مالی ارسال کار آغاز می شود.

وی ادامه داد: افزون بر پروژه صادرات گاز به بغداد، تا پایان امسال صادرات گاز به بصره نیز آغاز می شود.

شرکت گاز ایران بهترین سازمان خدمت‌رسان به روستاها شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، شرکت ملی گاز ایران به عنوان بهترین سازمان خدمت‌رسان به روستاها انتخاب شده و این موضوع به زودی به طور رسمی اعلام می شود.

وی ادامه داد: پارسال پروژه گازرسانی به پنج هزار روستا کلید خورد و در همان سال گازرسانی به ٢٨٠٠ روستا به بهره برداری رسید که این فعالیت‌ها در طول ٥٠ سال شرکت ملی گاز ایران بی سابقه بوده است.

عراقی در ادامه به فعالیت‌های این شرکت در حوزه گازرسانی به نیروگاه‌ها اشاره کرد و گفت: پارسال ٥٨ میلیارد مترمکعب گاز به نیروگاههای کشور تحویل شد و بر اساس برنامه تا پایان سال ٦٥ تا ٦٧ میلیارد مترمکعب گاز به این بخش از مصرف تحویل می شود.

به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، گازرسانی به نیروگاه‌های کشور افزون بر صرفه جویی های اقتصادی، سبب حفظ محیط زیست نیز می شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه با گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی گفت: شرکت ملی گاز ایران در طول ٥٠ سال گذشته با تلاش کارکنان خود استانداردها را تدوین و در همه شرایط این استانداردها را رعایت کرده است.

عراقی ادامه داد: این توانایی را داریم که دستاوردهای این حوزه را به دیگران نیز ارائه دهیم.

وی با اشاره به شکل گیری حوادث در صنعت گفت: اولین مرحله بی توجهی است که این موضوع در ادامه منجر به انحراف از واقعیت و در پایان سبب انجام اقدام نادرست می شود که مجموعه این رویدادها بحران به وجود می آورد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه این موضوع علمی بوده و در رابطه با آن مطالعه شده است، ادامه داد: باید باور کنیم شرکت ملی گاز ایران یک مجموعه برتر است و بر این اساس فرآیندها و برنامه هایش را هدفگذاری می کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.