بالا آمدن ۴۶ سانتیمتری آب دریاچه ارومیه

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته شاهد بالا آمدن ۴۶ سانتیمتری آب است.

محمد حاج‌رسولی‌ها در آیین بازگشایی دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و آب و فاضلاب اظهار داشت: خوشبختانه شرکت‌های بین‌المللی و داخلی از نمایشگاه امسال در مقایسه با نمایشگاه سال گذشته استقبال بسیار خوبی داشتند.

حاج‌رسولی‌ها در ادامه در مورد نیازمندی‌های صنعت آب و آب و فاضلاب کشور گفت: هم‌اکنون کشور در زمینه تجهیزات جدید تصفیه فاضلاب‌ها و هوشمندسازی تجهیزات شبکه‌های توزیع شهری آب نیازمند بهره‌گیری از تجربیات روز دنیاست.

وی افزود: این رشد در زمینه‌های کمی و کیفی چشمگیر بوده و امیدواریم بتوانیم شاهد تبادل تجربیات میان شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی باشیم

مدیرعامل مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: وضعیت آب کشور متاسفانه از نظر میزان بارندگی‌ها نسبت به دوره‌های بلندمدت مناسب نیست و این مساله می‌تواند گوشزدی برای ما برای استفاده از مدرنترین تجهیزات دنیا در زمینه مدیریت بهینه مصرف آب در حوزه‌های مختلف است.

حاج رسولی‌ها در ادامه در مورد نیازمندی‌های صنعت آب و آب و فاضلاب کشور گفت: هم اکنون کشور در زمینه تجهیزات جدید تصفیه فاضلاب‌ها و هوشمند سازی تجهیزات شبکه‌های توزیع شهری آب نیازمند بهره گیری از تجربیات روز دنیاست.

وی ادامه داد: خوشبختانه بهره گیری از تجربیات دنیا توانسته در برخی مناطق به کمک ما بیاید. از جمله این موارد می‌توان به احیای نسبی دریاچه ارومیه و جلوگیری از وخیم‌تر شدن وضعیت آن اسم برد.

وی افزود: ما هم اکنون در دریاچه ارومیه شاهد بالا آمدن ۴۶ سانتیمتری آب نسبت به سال گذشته هستیم و این نشان می‌دهد بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و تبادل تجربیات با محافل مجرب بین‌المللی چقدر می‌تواند برای مدیریت منابع آبی مفید باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.