بانکها طرح های توجیه شده را بپذیرند

|
0 دیدگاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: بانک ها مکلف هستند تا طرح های توجیهی که توسط مرجع حقوقی صاحب صلاحیت ارائه می شود، بپذیرند و مورد کارشناسی قرار دهند.

محمود دلپسند روز پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: بعضا بانکها تولید کنندگان را برای نوشتن طرح توجیهی به اشخاص و شرکت های خاصی معرفی می کنند تا این طرح توسط مراجع خاصی تهیه شوند که چنین مواردی نوعی انحصار محسوب می شود و خلاف قانون است.
وی افزود: هدایت تولیدکنندگان به سمت شرکت های خارج از استان باعث هدررفت هزینه و وقت و همچنین نوعی سردرگمی در تولیدکنندگان می شود.
وی عنوان کرد: باید دقت شود طرح هایی که به تشخیص بانک و وزارتخانه های تخصصی ذیربط از توجیه اقتصادی، فنی و مالی لازم برخوردار بوده و دارای رویکرد صادراتی هستند، انتخاب شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی عنوان کرد: تولید کنندگان باید بدانند که طرح های توجیهی خود را توسط نظام مهندسی و مراجع حقوقی صلاحیت دار تهیه کنند و این مراجع صلاحیت دار هم علاوه بر این که طرح را تهیه می کنند بایستی از آن طرح در مقابل بانکها هم دفاع کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: بانکها همچنین مکلفند تا تقسیط سرمایه در گردش را به صورت یکساله دریافت کنند چراکه بعضا مشاهده شده است که برخی از بانکها تقسیط سرمایه در گردش را سه ماهه و یا شش ماهه دریافت می کنند.
در این جلسه همچنین به مشکلات بدهی شرکت پاکمهر و تولیدکننده لبنی در شهرستان اسفراین و مشکل کارگاه مرغداری گوشتی در خصوص اخذ تسهیلات رسیدگی شد.
استان ۹۳۶ هزار نفری خراسان شمالی که در شمالشرق کشور واقع شده است و دارای ۴۱۰ واحد تولیدی و صنعتی با ۱۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۱۰ هزار کارگر فعال است که طبق آمار ۲۰ درصد از کارگران بیمه شده استان در حوزه صنعت و معدن فعالیت دارند. تنها در شهرستان بجنورد بیش از ۲۲ هزار واحد صنفی در قالب ۴۶ اتحادیه فعال است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.