بانک های خصوصی نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال اقدام کنند

|
0 دیدگاه

استاندار لرستان گفت: بانک های خصوصی استان با تعهد پرداخت ۹ هزار ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه های مختلف اقدام کنند.

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری استان اظهار کرد: مدیران بانک های خصوصی استان عملکرد خوبی نسبت به پرداخت تسهیلات نداشته واین ظلم به مردم لرستان است که سرمایه گذاری های آنها در شهرهای بزرگتر انجام شود.
وی افزود: نامه ای به بانک مرکزی مبنی بر شکایت از بانک های خصوصی استان که سرمایه گذاری های ازاین قبیل انجام داده اند ارسال شده وپس از اقدام مجدد این بانک ها منجر به تعطیلی آن بانک در استان می شود.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه ۲۰ هزار ۷۹۰ نفر در نوبت دریافت وام ازداوج قرار دارند بیان کرد: عملکرد مجموع بانک های استان در این زمینه مثبت بنوده وبا توجه به گذشتن نیمه اول سال باید تا پایان مهر ماه باید هفت دوزادهم از تعهدات خود را انجام داده باشند.
بازوند ادامه داد: مشکلات نهاد های حمایتی با بانک های استان مستند شده تا در جلسه بعدی نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی با انتقاد از عدم شفاف سازی مدیران در نحوه عملکرد در حوزه اشتغال استان اضافه کرد: مدیران دراین زمینه اقدام کرده ودلایل انجام نشدن تعهدات خود را به صورت مستند به دبیرخانه کارگروه اشتغال لرستان ارائه دهند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان لرستان در این کارگروه اظهار کرد: در سال گذشته تعهد ایجاد اشتغال چهار هزار ۸۲۵ نفر با اعتبار چهار هزار ۸۷۰ میلیارد ریال بریا این نهاد حمایتی بوده و فقط چهار هزار ۱۶۲ مورد آن در سامانه رصد ثبت شدند.
جاسم محمدی فارسانی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان در سال ۹۴ رتبه اول اشتغال استان را در بین دستگاه های اجرایی استان داشت گفت: همچنین ۱۰ هزار ۳۱۰ نفر ساعت آموزش فنی وحرفه ای در سرفصل های مختلف برای ممدجویان این نهاد حمایتی ارائه شد.
وی افزود:برای سال جاری نیز ۹۱۰ میلیارد ریال اعتباربا تعهد ایجاد اشتغال ۲ هزار و ۵۶۶ نفر ابلاغ شده که تا کنون ۷۲۰ نفر مورد شغل ایجاد شده وهمچنین یک میلیارد ۹۹۴ نفر ساعت اموزش های فنی برای مددجویان این سازمان ارائه شده است.
مدیر کل کمیته امداد لرستان بیان کرد: این نهاد در سال ۹۳ در کشور رتبه ۱۷ در میزان ایجاد اشتغال بوده که در سال ۹۴ به رتبه دهم ارتقا پیدا کرد.
محمدی فارسانی ادامه داد: با توجه به راه اندازی صندوق امداد ولایت در کشور برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیاز مندان سعبه استانی این صندوق نیز آماده راه اندازی است.
مدیر کل بهزیستی لرستان در این جلسه اظهار کرد: در سال گذشته مبلغ ۲۶۲ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال مددجویان این نهاد ابلاغ شده که از این میزان ۱۶۰ میلیارد ریال آن پرداخت شد.
اسدالله حیدری یادآورشد: با توجه به اینکه مددجویان این نهاد در تامین ضمانت برای اخذ تسهیلات مشکل دارند بانک های استان نبست به همکاری ها لازم با آنها اقدام کنند.
مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: در سال جاری ۲ هزار و۶۴۱ میلیارد ریال ریال برای تسهیلات ازدواج در استان ابلاغ شده که تاکنون ۵۷۶ میلیارد ریال معادل ۲۲ درصد آن پرداخت شده است.
علی آشتاب ادامه داد: کل اعتبارات استان برای پرداخت تسهیلات در سند اشتغال ۲۰هزار ۹۰۰ میلیارد ریال بوده که یک هزار ۱۶۰ میلیارد ریال آن سهم بنک های دولتی و ۹ هزاز ۶۰۰ میلیارد ریال نیز سهم بانک های خصوصی استان است.
وی افزود: از این میزان تسهیلات مشخص شده پنج هزار ۴۷۰ میلیارد ریال آن معادل ۴۷ در صد از سهم بانک های دولتی پرداخت شده است.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: از ۹ هزار ۶۰۰ میلیارد ریال سهم بانک های خصوصی ۴۳۰ میلیارد ریال آن معادل ۴ درصد آ ن پرداخت شده که با توجه به گذشت این مدت از سال عملکرد خوبی در این زمینه نداشته اند.
آشتاب گفت: در سند اشتغال استان ۹هزار ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مشخص شده که پنج هزار ۹۰۰ میلیارد آن پرداخت و ۳۸۳ میلیارد ریال آن نیز در دست بررسی توسط بانک های قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.