بانک ها حق بلوکه کردن پول سرمایه گذاران را ندارند

|
0 دیدگاه

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بانک ها بدون رضایت و با عنوان حق مشارکت، حق بلوکه پول سرمایه گذاران را ندارند.

قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان اظهار کرد: مطابق قانون، بخش تولید باید متناسب با سهم آورده سرمایه گذار و سهم بانک، پول را آزاد کند و نباید به عنوان حق مشارکت پول در حساب مشتری بلوکه شود.
به گفته وی، وقتی سرمایه گذار با عنوان سرمایه در گردش تسهیلاتی از بانک دریافت می کند، باید در قالب عقود مبادله ای قرارداد منعقد شود و نباید با وی قرارداد مشارکتی امضا کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین از سفر وزیر دفاع به چهارمحال و بختیاری در هفته آینده برای بررسی عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی این استان به عنوان نماینده معاون اول رییس جمهوری خبر داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: از ابتدای آغاز به کار ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ۴۱ جلسه با ۲۱۱ مصوبه تشکیل که مشکلات ۱۴۴ واحد تولیدی و صنعتی بررسی که ۹۵ مصوبه آن تاکنون اجرا و ۱۱۶ مصوبه در دست اجراست.
سید نعیم امامی تصریح کرد: مشکلات بانکی، امور مالیاتی، تامین اجتماعی، تامین انرژی و امور زیرساختی مشکلات واحدهای تولیدی مطرح شده در ستاد تسهیل است.
بنابراین گزارش در این نشست مشکلات چهار واحد صنعتی و چهار واحد کشاورزی با مشکلات تامین اجتماعی، معوقات بانکی و پرداخت تسهیلات مورد بررسی قرار گرفت.
اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی به ۱۰ واحد تولیدی و صنعتی را تصویب کردند.
هم اینک یکهزار و ۲۲۸ واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.