باید از فرصت FATF در جهت گشایش مالی و تعاملات با بانک های جهانی بهره برد

|
0 دیدگاه

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از فرصت FATF در جهت گشایش مالی و تعاملات با بانک های جهانی بهره برد؛ البته باید این کار در چارچوب قانون اساسی و راهبردهای نظام صورت گیرد.

محمد بختیار در نطق میان دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، افزود: کشوری که در بالاترین سطح با تروریسم جهانی القاعده، النصره، داعش و به ویژه رژیم اشغالگر صهیونیسم در مبارزه بوده و بیشترین شهدا را در مقابله با گروه های تروریستی تقدیم کرده نگران پیوستن به FATF نیست؛ از این رو در جهت گشایش مالی، شفافیت و تعاملات با بانک های جهانی باید از این فرصت بهره برد ؛ البته می بایست این کار در چارچوب قانون اساسی و راهبردهای نظام صورت پذیرد.
وی در ادامه با انتقاد از اینکه ملت انقلابی از مفاسد اقتصادی به ستوه آمده اند، یادآور شد: مردم به هیچ وجه سوء استفاده و خیانت محدودی از مسئولان و کارگزاران را بر نمی تابند و از تحصیل و اکتساب نفع شخصی در حقوق عمومی سپرده شده، رنجور هستند.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس با بیان اینکه تصویب قوانین سلامت نظام اداری، مبارزه با پولشویی و امثالهم در سال های اخیر نتوانسته انتظارات بحق ملت شریف را برآورده کند، گفت: برای این امر باید سلامت کارگزاران را نهادینه کنیم.
بختیار یادآور شد: اگر امروز شاهد ۱۵ میلیارد دلار قاچاق کالا، نزدیک به۵۰ هزار میلیارد تومان پولشویی و فرار مالیاتی به میزان ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در کشور هستیم، وجود این تخلفات به دلیل عدم شفافیت مالی در کشور است.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، همچنین افزود: عدم اعتقاد بر لزوم وجود برنامه ششم و تغییرات مکرر در لایحه ارائه شده در شان دولت تدبیر و امید و مجلس که در راس امور است نیست.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.