کارگران با واگذاری‌ها بیکارتر شدند

با تعاونی می‌توانیم بخش اعظم مشکلات را حل کنیم

|
0 دیدگاه

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نتیجه خصوصی‌سازی بیکار شدن کارگران بود گفت:با الگوی تعاونی می‌توانیم بخش عظیمی از مشکلات را حل کنیم.

علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی امروز با حضور در ر همایش  اندیشه تعاون، راه سوم اقتصاد که صبح امروز در سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کار برگزار شد با بیان اینکه خصوصی سازی در کشور تبدیل به تجاری سازی شد گفت: کارخانه ها را به بخش خصوصی واگذار کردند تا تصدی‌گری‌ها کاهش یابد اما در اصل کارگران بیکار شدند.

وی با بیان اینکه برنامه های ما عمدتاً‌تغییراتی در زندگی اقشار پایین ایجاد نکرد افزود: ۷۵۰ میلیارد دلاری که با شعار عدالت در کشور توزیع شد نتیجه‌ای جز این نداشت که فقیر و حاشیه‌نشین همچنان در جای خود نشستند.

ربیعی با بیان اینکه برنامه های توسعه زندگی مردم را متحول نکرده است گفت: با توجه به اینکه برنامه های توسعه برای تحول زندگی مردم کارآیی نداشته است به دنبال اندیشه تعاون هستیم. برای تحول در جامعه اقتصاد و معیشت مردم نیازمند تعاون هستیم.

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای پاسخگویی به نیاز اجتماعی نیازمند تعاونی‌ها هستیم بیان کرد: لازمه‌ی ارتقاء نقش طبقات متوسط و کم‌درآمد تعاون است.اگر می‌خواهیم شاخص‌های عدالت اجتماعی را بالا ببریم، باید طبقات کم‌درآمد را ارتقاء بدهیم و بهترین قالبی که می‌تواند به تحقق این امر کمک کند، تعاونی‌ها هستند.دوره تعاون به سر نرسیده است.

ربیعی خطاب به افرادی که بیان می‌کنند دوره تعاون سپری شده است گفت: اگر دوره تعاون به سر رسیده آیا اقتصاد ایران بازتر و آزادتر از اقتصاد آمریکا شده است.اقتصاد ایران از اقتصاد کره، برزیل و ژاپن آزادتر نیست، طبعا بستر کار تعاون را داریم، ولی وقتی که نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم به ساده‌ترین دلیل توجیهی بسنده می‌کنیم.

وی گفت: تعاونی های برزیل به ۱۳۷ کشور جهان صادرات دارند و در داخل آمریکا هم بیش از ۳۰ تعاونی بالاتر از یک میلیارد دلار درآمد سالانه دارند و ۱۰۰ تعاونی نخست این کشور ۱۱۷ میلیارد دلار تولید داشته اند.

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه اشتغال فراگیر ضدفقر دولت اظهار داشت: تعاونی‌ها به عنوان جامعه و اقتصاد می‌توانند در مسیر اشتغال فراگیر و ضد فقر باشند و راهی برای بهتر زندگی کردن مردم به شمار آید.

وی گفت: علاوه بر این، در سطح جهان تعاونی ها حدود ۱۰۰ میلیون شغل ایجاد کرده اند که ۲۰ درصد بیشتر از مجموعه شغل های ایجاد شده توسط تمامی شرکت های چندملیتی است.امروز الگوی تعاون می تواند برای حل مشکلات به کمک ما بیاید تا طبقه متوسطی را شکل دهیم که ۸ دهک جامعه را شامل می شود و این موضوع با الگوی تعاون انجام شدنی است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.