بخار به پتروشیمی‌ها نرسید، عسلویه آلوده ماند

|
0 دیدگاه

در حالی که قرار بر آن بود تا شب گذشته بخار از سوی پتروشیی مبین به دیگر پتروشیمی‌ها منتقل شود، این مهم عملی نشده و همچنان آسمان عسلویه آلودگی بیش از حد استاندارد را تجربه می کند.

با ایجاد آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی مبین ۱۳ پتروشیمی از مدار تولید خارج شده اند که این موضوع عاملی شد تا در چند روز گذشته فلرهای پتروشیمی ها با توان بیشتری کار کنند، این موضوع در نهایت آلودگی بیش از حد استاندارد را برای عسلویه رقم زده است.

پیگیری‌های میزان تا شب گذشته حاکی از آن بود، ساعت ۲۲ بخار آب به پتروشیمی ها انتقال یابد تا حجمی از آلودگی هوای عسلویه رفع شود و عملا پتروشیمی ها برای تولید و ورود به مدار آماده شوند اما به دلیل برخی مسائل و فرآیندهای اولیه بخار از سمت پتروشیمی مبین به ۱۳ پتروشیمی که از مدار خارج شده اند نرسید.

در این رابطه بهرام دشتی‌نژاد، رئیس ایمنی، بهداشت،‌محیط زیست و پدافند غیرعامل (HSE) سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: متاسفانه شب گذشته بخار آب به دلیل برخی مسائل به پتروشیمی ها داده نشد و اعلام شده تا ساعت ۱۱ صبح روزجاری، بخار آب از سوی پتروشیمی مبین به دیگر پتروشیمی ها ارسال شود.

وی افزود: اقدامات اولیه در راستای انتقال بخار و نیتروژن به پتروشیمی های خارج از مدار انجام شده و این در حالی است که تا حدود ۳۰ دقیقه دیگر نیتروژن مورد نیاز به ۱۳ پتروشیمی ارسال خواهد شد.

دشتی‌نژاد با بیان اینکه پتروشیمی ها برق مورد نیاز خود را دریافت کرده اند، یادآور شد: تا ساعت ۱۱ صبح بخار به پتروشیمی ها منتقل خواهد شد و مشکلی در رابطه با گاز ترش و شیرین ۱۳ پتروشیمی که از مدار تولید خارج شده اند وجود ندارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.