بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران

|
0 دیدگاه

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران اظهارداشت: وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب شده، ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره برداری، ۲۴۰ شرکت خدماتی، ۹ منطقه ویژه اقتصادی، ۳۸۸ خوشه صنعتی و بیش از ۸۰ هزار واحد صنعتی کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نشان‌دهنده اهمیت موضوع صنایع کوچک و محدوده وظایف مدیران روابط عمومی و سایر مسئولان سازمان صنایع کوچک است.

علی یزدانی در گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتي سراسر كشور با اشاره به بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران اظهارداشت: وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب شده، ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره برداری، ۲۴۰ شرکت خدماتی، ۹ منطقه ویژه اقتصادی، ۳۸۸ خوشه صنعتی و بیش از ۸۰ هزار واحد صنعتی کوچک در شهرک ها و نواحی صنعتی نشان دهنده اهمیت موضوع صنایع کوچک و محدوده وظایف مدیران روابط عمومی و سایر مسئولان سازمان صنایع کوچک است.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران در اين گردهمايی با اشاره به گفته رییس جمهوری مبنی بر اینکه فضای رسانه، فضای ثانیه‌ها است، اظهار کرد: سازمان صنایع کوچک انباشتی از موضوعات است و اهمیت دادن به موضوع رسانه، وظیفه مدیران روابط عمومی است. اگر به این موضوع توجه نداشته باشید در توسعه صنعتی کشور اتفاقی نمی‌افتد.

وی خاطرنشان كرد: ۹۶ درصد صنایع کوچک کشور در شهرک‌های صنعتی مستقر شده است و به همین منظور ادغام شهرک ها و سازمان صنایع کوچک از سال ۸۴ بر اساس قانون انجام شد.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: کره جنوبی چهارمین قدرت اقتصادی آسیا و یازدهمین قدرت اقتصادی دنیا است که بیش از ۹۹ درصد صنایع آن کوچک و متوسط است و بیش از ۵۵ درصد ارزش تولیدات صنعتی آن در صنایع کوچک است اما در ایران حدود ۱۰ درصد از تولیدات صنعتی را صنایع کوچک برعهده دارند همچنین بیش از ۸۸ درصد اشتغال کشور کره جنوبی در صنایع کوچک است. بنابراین موضوع راه اندازی واحدهای راکد یکی از مباحث مهم در صنایع کوچک و متوسط است.

یزدانی با اشاره به اینکه ۵۸ درصد تعطیلی واحدها در شهرک های صنعتی مربوط به دولت قبل بوده است، ادامه داد: تهیه گزارشی از تعداد واحدهای صنعتی تعطیلی که احیا می شود بر عهده مدیران روابط عمومی است همچنین تهیه گزارش از برگزاری دوره های آموزشی برای ۴۰ هزار نفر در برنامه هر سال و نیز آموزش ۱۰۰ هزار نفر بر اساس تفاهمنامه با سازمان فنی و حرفه ای بر عهده مدیران روابط عمومی است که باید مستندسازی شود.

معاون وزير صنعت،معدن وتجارت گفت: بیش از هزار و ۲۰۰ بنگاه تجاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد و برای نخستین بار تفاهمنامه تامین مالی از طریق فرابورس در سازمان صنایع کوچک انجام شد که باید اطلاع رسانی شود. تا کنون ۵۵ شرکت معرفی شده و ۱۰ درصد آن ها پذیرش شده‌اند.

یزدانی افزود: بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران یکی از کارهای بزرگ در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط است که از سوی سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران انجام شد.

وی با اشاره به پرهیز از جناح‌گرایی و رفتار حزبی در تعامل با رسانه‌ها، بیان کرد: موضوع اچ‌اس‌ای‌ای یکی از چالش‌های اصلی در صنایع کوچک است که باید به آن پرداخته شود. پاسخگویی در حداقل زمان با استدلال و منطق باید در راس امور باشد.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران تاکید کرد: باید از سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی صیانت شود. زنان کارآفرین، جوانان مبتکر باید به عنوان حفظ سرمایه اجتماعی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حمایت شوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.