مدیرکل بریتیش ایرویز به آسیا گفت:

برای برگشت دوباره اخبار خوش اقتصادی از ایران به گوشمان رسید

|
0 دیدگاه

مدیرکل بریتیش ایرویز با بیان اینکه تهران یکی از مهم‌ترین مقاصد هوایی منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود اظهار کرد: پس از حدود چهار سال ارزیابی‌های مجدد اقتصادی و اخبار خوش اقتصادی که از ایران به گوش می‌رسید ما را به تهران بازگرداند.

الکس کروز(Alex Cruz) در گفت و گو با خبرنگار روزنامه آسیا  با اشاره به اهمیت پروازهای مستقیم این شرکت به تهران تأکید کرد: با توجه به آن که ایران از نظر موقعیت جغرافیایی در شرایط بسیار مطلوبی به سر می‌برد و امکان بالقوه قابل توجهی در سفر به دیگر کشورهای منطقه به وجود می‌آورد، پرواز مستقیم به این کشور برای شرکت بریتیش ایرویز اهمیت بسیار زیادی دارد.

مدیر کل  بریتیش ایرویز با بیان اینکه تصمیم چهارسال قبل این شرکت برای توقف پروازها به ایران یک تصمیم اقتصادی بود اظهار کرد: ما در آن سال با توجه به بررسی دوباره شرایطمان تصمیم گرفتیم برخی از مقاصد را حذف کنیم که ایران یکی از آن‌ها بود، اما پس از ارزیابی‌های مجددی که از ابتدای سال جاری داشتیم تصمیم بر آن شد که بار دیگر پرواز مستقیم به تهران را از سر بگیریم.

کروز ادامه داد: در سال جاری بریتیش ایرویز ۲۰ مقصد جدید هوایی را به برنامه خود اضافه کرده که ایران یکی از آن‌هاست. ما در حال حاضر با ۳۰۰ هواپیما به حدود ۲۰۰ مقصد هوایی پرواز می‌کنیم و در طول سال حدود ۴۳ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کنیم.

وی درباره چگونگی تصمیم این شرکت برای بازگشت به آسمان ایران نیز گفت: می‌توان گفت که در این تصمیم بسیاری از متغیرها بار دیگر بررسی شدند. ما شرایط اقتصادی کشور میزبان را در رشد شاخص تولید ناخالص داخلی ( (GDP بررسی می‌کنیم و ایران با توجه به اقداماتی که در طول سال‌های گذشته داشته افق نسبتاً روشنی پیش پای ما قرار داد.

مدیرکل بریتیش ایرویز اضافه کرد: قطعاً امضای توافقنامه هسته‌ای نیز برای ما مهم بود، اما برای بازگشت به ایران متغیرهای بسیاری بررسی شدند تا سرانجام تصمیم گرفتیم که سفرهای خود را از سر بگیریم.

ایران از نظر شاخص رشد در صنعت هوانوردی موقعیت بسیار مطلوبی دارد که این در میان بسیاری از کشورهای منطقه وجود ندارد.

کروز با اشاره به ظرفیت بسیار بالای پروازهای تجاری و توریستی به ایران تأکید کرد: ما نام تهران را در مجله‌های هوایی خود ثبت کرده‌ایم تا به این ترتیب مجله‌ای که در مقابل چند میلیون نفر قرار می‌گیرد ایران را نیز به عنوان یک مقصد توریستی معرفی کند. امیدواریم که با این تبلیغات شرایط برای افزایش تعداد مسافرانی که به ایران سفر می‌کنند فراهم شود. البته ما در آغاز کار قرار داریم و تنها کمتر از یکماه  از آغاز دوباره پروازهای مستقیم به تهران می‌گذرد و ارزیابی‌های دقیق‌تر برای حضور در آینده صنعت هوانوردی ایران باید پس از بررسی تمام این شرایط اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: بریتیش ایرویز برنامه‌های خود را بر اساس اهداف خود در نظر می‌گیرد و ما در این حوزه کاری با برنامه‌های رقبا نداریم. استقبال ابتدایی از پروازهای مستقیم به تهران بسیار مناسب بوده و با توجه به اینکه معتقدیم ایران حرکت خوبی به سمت توسعه آغاز کرده علاقه داریم که در این مسیر سهمی داشته باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.