برخورد با بانک‌هایی که سهمیه وام ازدواج را عملیاتی نمی‌کنند

|
0 دیدگاه

مدیرکل نظارت بر بانک‌های بانک مرکزی می‌گوید حوزه نظارتی بانک مرکزی پیگیر نظارت بر وام ازدواج است و اخیرا در این مورد آیین‌نامه‌ای تصویب شده تا با بانک‌هایی که سهمیه خود را در این مورد عملیاتی نکرده‌اند برخورد شود.

عباس کمره‌ای در جمع خبرنگاران درباره ادغام برخی از موسسات و بانک‌ها، گفت: ادغام بحث ساده‌ای نیست. شاید در حرف موضوع ساده‌ای باشد، ولی یک پروسه زمان‌بر است. باید در این مورد کار کارشناسی شود.

وی افزود: بانک مرکزی هدف‌اش این است که سه – چهار موسسه باقی‌مانده را ساماندهی کند. موضوع ادغام موسسه اعتباری افضل توس با یکی از بانک‌ها وجود دارد. در مورد ادغام سایر موسسات هم اقداماتی انجام دادیم ولی در این مورد زمان تعیین نمی‌کنیم.

مدیرکل نظارت بر بانک‌های بانک مرکزی درباره‌ی موضوع مجوز موسسه وحدت ایرانیان نیز، اظهار کرد: موضوع این موسسه بحث مجوز نیست. ما در این مورد هفته گذشته دو مکاتبه داشتیم، هر دو کاتبه هم نامه‌هایی بود که از سوی مراجع ذیصلاح به بانک مرکزی منعکس شد و بانک مرکزی هم آن را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. هر موسسه بانکی که مجوز داشته باشد در سایت بانک مرکزی اسم‌اش وجود دارد.

کمره‌ای درباره نظارتی که قرار بود بانک مرکزی بر وام ازدواج داشته باشد، تصریح کرد: حوزه نظارتی بانک مرکزی این موضوع را پیگیری می‌کند، اخیرا برای برخورد با بانک‌هایی که سهمیه خود را در این مورد عملیاتی نکرده‌اند، آیین‌نامه‌ای تنظیم شده است.

وی همچنین خطاب به افرادی که پول خود را برای سود بیشتر در موسسات غیرمجاز سپرده‌گذاری می‌کنند، گفت: خواهش ما از هموطنان این است که برای چند درصد سود بیشتر ریسک نپذیرند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.