انتخابات اتاق ایران به بلوغ رسید

برخی قوانین دست و پای کسب و کار را می‌گیرد

|
0 دیدگاه

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران بهبود روند اقتصادی ایران را منوط به رو به جلو حرکت کردن فضای کسب و کار کشور دانست و افزود: اگر در داخل کشور فضای کسب و کار و قوانین زائد را اصلاح نکنیم، نباید انتظاری برای پیشرفت اقتصادی کشور داشته باشیم.

کیوان کاشفی با اشاره به انتخابات اخیر رئیس اتاق ایران و پیام این انتخابات برای سایر بخش‌ها، اظهار کرد: یک مسئله که در انتخابات اخیر به چشم خورد فاصله کم آراء بود که این موضوع، بلوغ و دموکراسی اتاق ایران را نشان می‌دهد.

وی افزود: از سوی دیگر در این انتخابات، مشارکت خوبی صورت گرفت و بخش خصوصی در این انتخابات پیام‌های خوبی برای همه بخش‌ها داشته است، یکی از مهم‌ترین پیام‌های این انتخابات این است که بخش خصوصی نگرش خاصی به بخش خصوصی واقعی دارد و بعضا از شکل‌های دیگر استقبالی نخواهد کرد، همچنین سعی بر این امر دارد که با پتانسیل واقعی، بخش خصوصی روی پای خود بایستد.

کاشفی ادامه داد: اتفاق دیگری که در انتخابات اخیر اتاق رخ داد، آن است که نشان داد احترام در بخش هیات رئیسه اتاق بسیار بالا بوده البته که هر دو دوستان عضو هیات رئیسه اتاق هم هستند و هیچ مشکلی بعد از انتخاب شدن اقای شافعی به عنوان رئیس اتاق به وجود نخواهد آمد و امیدواریم با وجود آقای شافعی و شناختی که از ایشان داریم، در ادامه، دوره موفقی را شاهد باشیم.

وی در ارتباط با بهبود فضای کسب و کار که یکی از اولویت‌های اولیه رئیس اتاق ایران هم خواهد بود، گفت: فضای کسب و کار بزرگترین پاشنه آشیل اقتصاد کشور است و اگر از برجام نتوانستیم نتایج مطلوبی به دست آوریم به علت آن بود که فضای کسب و کار داخلی هماهنگ با بازارهای خارج از کشور نیست و این سیستمی است که در دوره طولانی حاصل شده و در مدت کوتاه هم حل نخواهد شد.

کاشفی با اشاره به حذف و تغییر قوانین دست و پا گیر برای بهبود فضای اقتصاد داخلی و مقاومت برخی نهاد‌ها برای حذف این قوانین اظهار کرد: کشور نیاز دارد بسیاری از رویه‌ها و قوانین را در داخل کشور تغییر دهیم، همانطور که اقای شافعی هم اشاره کردند، بسیاری از این قوانین برای یک برحه زمانی خاص تصویب شده و قرار نیست استمرار داشته باشد، اما مشاهده می‌شود مقاومت‌های زیادی در ارتباط با حذف این قوانین صورت می‌گیرد و هیچ کس هم برای تغییر این قوانین بهتر از بخش خصوصی نیست زیرا این گروه آخرین بخش از زنجیره است که فقط این قوانین به آنها تحمیل می‌شود.

وی همچنین درباره هیات‌های مذاکره کننده‌ که در دوره پسابرجام به ایران سفر کرده‌اند و دستاوردهای این سفرها گفت:در زمان نهایی شدن برجام تا حدودی خوش خیالی‌ و اغراق زیادی به وجود آمد که اکثر جامعه به این فکر بودن که با برداشته شدن تحریم به راحتی و به سرعت همه مشکلات برطرف خواهد شد که این مسئله درست نیست، در حقیقت تحریم‌هایی که به صورت طولانی مدت بر کشورمان تحمیل شده است ظرف چند روز از بین نمی‌رود، به خصوص که در این مدت به بحث اعتبارسنجی بانک‌ها و ارتباطشان با کشورهای خارجی خیلی ضعف داریم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، در انتها تصریح کرد: بدنه‌ای از مخالفان در دنیای غرب وجود دارد که عمدتا ارتباط تنگاتنگی با صهیونیست و آمریکا دارند که به اقتصاد دنیا احاطه زیای داشته و به عقیده شخصی کشورمان در ارتباط با آسیا مشکل خاصی نخواهد داشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.