برخی نقاط جاده ای لرستان به محور پرحادثه تبدیل شده اند

|
0 دیدگاه

استاندار لرستان گفت: بخشهایی از جاده های استان به محور پرحادثه تبدیل شده اند که رفع این مناطق پرخطر نیازمند مساعدت مالی است.

هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان افزود:نقاط پرحادثه فراوانی در محورهای استان وجود دارد که موجب بروز تصادف و از دست رفتن سرمایه های ملی می شود.
وی با بیان اینکه لرستان در مسیر کریدور شمال به جنوب و محور بازرگان به بندر امام (ره) قرار گرفته، اظهار کرد: مسیر ازنا به شازند در استان مرکزی به محور تقریبا پر حادثه ای تبدیل شده است.
استاندار لرستان همچنین با بیان اینکه برخی تقاطع های استان مشکل ساز هستند گفت: تقاطع پلیس راه دورود – خرم آباد باعث سردرگمی رانندگان می شود.
بازوند ادامه داد: همچنین مشکلات زیست محیطی در محور بین المللی کوهدشت – پلدختر به دلیل عبور تانکرهای عراقی و بروز حادثه برای این خودروها، ایجاد شده که استان برای جبران این خسارت ها نیازمند کمک مالی است.
استاندار لرستان همچنین یکی از شاخص های توسعه پایدار را دارا بودن راههای مناسب و سیستم حمل و نقل کارآمد دانست و گفت: کاهش تلفات، حفاظت از سرمایه های ملی، زیرساخت توسعه گردشگری و شاخص های توسعه پایدار به ایجاد محورهای مواصلاتی مطلوب بستگی دراد.
وی ادامه داد: امروزه قیر برای روکش آسفالت مناسب نبوده و باید همانند سایر کشورهای دنیا از روکش های بتنی استفاده شود که این نوآوری باید در گردنه ها و نقاط حادثه خیز استان نیز اجرا شود.
در این مراسم علی زندی فر به عنوان مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان معرفی شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.