برخی کسانی که سر سفره انقلاب اسلامی نشستند، هرگز ذخیره انقلاب نیستند

|
0 دیدگاه

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد برخی مسئولین نسبت به استفاده نابجا از ذخایر کشور گفت: برخی پمسئولینی که سر سفره انقلاب اسلامی نشستند، هرگز ذخیره انقلاب نیستند.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آئین رونمایی از کتاب «معمار محبت»، زندگینامه سردار سرافزار شهید حسن شاطری(حسام خوشنویس) که امروز چهارشنبه، ۷ مهرماه در فرهنگسرای شفق و با حضور برخی مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد، با بیان اینکه برخی از مسئولینی که سر سفره انقلاب اسلامی نشستند، هرگز ذخیره انقلاب نیستند، افزود: کسانی ذخیره انقلاب هستند که تا انتهای تاریخ بشریت همچون شهیدان الهام‎بخش تمام نسلها باشند. هر جا ظلم و ستمی باشد، این شهیدان عزیز هستند که حرکت می‎آفرینند، نور می‎تابانند، تحرک‎بخش و امیدآفرین هستند و می‎دانند که جهان بن‎بست ندارد.

وی ضمن هشدار به اینکه نباید از خون شهیدان به نفع مسائل دینایی خودمان بهره بگیریم، گفت: هرگاه تمام سختی‎ها و بدی‎ها و تمام ستمکاران تاریخ با یکدیگر تجمع کنند و در مقابل حق بایستند، یک راه بن‎بست شکن وجود دارد که آن هم شهادت است و وای به حال ما بازماندگان که مبادا بر سر سفره آن خونین کفنان بنشنیم و از خان نعمت الهی آنها به نفع دنیای خودمان بهره ببریم و از کنار آن زندگی روزمره خودمان را رونق دهیم و وای بر ما که اگر چنین نیت و قصدی در وجودمان چون شیطان لانه کند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با هشدار نسبت به اینکه ما نباید مدیون خون شهدا باشیم، یادآور شد: ما باید بدانیم خون شهدا تأثیر خودش را خواهد گذاشت. مهم‎ترین تأثیر شهید لااقل برای خود و خانواده‎اش است، زیرا شهید وقتی از تن رهایی می‎یابد، اولین چیزی که چشمش می‎بیند، طبق روایت پیامبر اکرم(ص) اولین چیزی که چشمش می‎بیند، نگاه به وجه خداوند است؛ ینظر إلی وجه‎الله». این ما هستیم که به خاطر تنیدن پیله دنیا به دور خودمان در روز قیامت هم محروم هستیم؛ إِنَّهُمْ عَنْ رَبِّهِمْ يَوْمَئِذٍ لَمَحْجُوبُونَ».

حسینیان با اشاره به برخی شایعات مبنی بر اینکه شهید شاطری خواستار شهادت نبود، خاطرنشان کرد: برخی شایعه کردند که این شهید بزرگوار خواستار شهادت نبود و متأسفانه از تلویزیون نیز این موارد را دیدم. آنهایی که چشم دل را باز کردند و از مادیات گذشتند و به ماورای طبیعت نگاه کردند، همیشه طالب شهادت بوده‎اند. باید گفت آنهایی که ندای فطرت‎شان را همیشه گوش فراداده‎اند و همواره این ندا از جانشان بر می‎آید که «یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ؛ إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً؛ فَادْخُلِی فِی عِبادِی؛وَ ادْخُلِی جَنَّتِی»، چطور می‎توان گفت شهادت هدف اینها نبود. شهادت هم راه بود، هم مقصد. شهادت هم غایت است و هم مقصود. هم سفر است و هم مقصد.

لازم به ذکر است شهید شاطری از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یادگاران و جانبازان دفاع مقدس بود که پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان به‌عنوان رئیس هیئت ایرانی بازسازی جنوب لبنان فعالیت می‌کرد و منشاء خدمات زیادی برای مردم لبنان و انقلاب و نظام اسلامی بود و در بهمن ماه ۱۳۹۱ به دست گروهک‌های تکفیری ـ صهیونیستی به شهادت رسید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.