برگزاری جشنواره امتنان برای تقدیر از نخبگان جامعه کار و تولید

|
0 دیدگاه

مدیر کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی از برگزاری جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید به صورت سایبری خبر داد و گفت: تاکنون ۵۴۸ نفر از کارگران خلاق و مبتکرمعرفی شده اند.

غلامرضا بستان منش با اشاره به آماده شدن مقدمات سایبری شدن بیست و هشتمین جشنواره ملی امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید (کارگران  گروههای کار و واحدهای نمونه) کشور  گفت: استعدادهای سرشارو ظرفیت بالای نیروی کارخلاق و  نوآور، یکی از مهم ترین سرمایه های کشور به شمار می رود و بی‌تردید توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی مرهون همت والای کارگران بالاخص کارگران مبتکر و خلاقی است که با ارائه ی شیوه های جدید تولید و ایده های خلاقانه، سبب پایداری فعالیت بنگاه های اقتصادی و حفظ اشتغال جوانان این مرز و بوم شده و کشور را به سوی عدالت و پیشرفت و عزت و سربلندی رهنمون می سازند.

وی ادامه داد: در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت اجرای ماده ۱۹۵ قانون کار و ضوابط اجرایی آن، همه ساله با همکاری دستگاه های ذیربط و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدام به شناسایی و انتخاب کارگران مخترع، مبتکر و خلاق و مدیران واحدهای برتر در سراسر کشور نموده و در هفته کارگر، طی مراسم با شکوهی تحت عنوان جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید (کارگران ، گروه های کار و واحدهای نمونه)  با حضور رئیس جمهور معرفی می‌شوند.

مدیر کل امور اجتماعی گفت: از جمله تأثیرات مهم و اثر گذار این فرآیند، رشد و شکوفایی و بالندگی هر چه بیشتر نیروی انسانی و بروز استعدادها و خلاقیت آنان در محیط کار و تولید بوده و باعث کاهش وابستگی های فنی وتکنولوژیکی به سایر کشورها شده وگام های استواری را به سوی توسعه و استقلال اقتصادی فراهم نموده است.

وی افزود: پس از بیش از ربع قرن برگزاری جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید و معرفی ۵۴۸ نفر از کارگران خلاق و مبتکر  از ره گذر ابتکارات، خلاقیت ها و ابداعاتشان ‌میلیاردها ریال و صدها میلیون دلار‌صرفه‌جویی ارزی و یاریالی متوجه اقتصاد ملی و صنعت کشور شده است.

بستان منش افزود: با بازگشایی سایت و ثبت نام مخاطبان در روزهای آتی به صورت سایبری کار آغاز خواهد شد. که اطلاعات دقیق تر و کامل تر آن نیز در همان زمان اطلاع رسانی خواهد شد. دبیرخانه جشنواره با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌ها ، تحقق دولت الکترونیک و همچنین  صرفه جوئی  در منابع ، در نظر دارد فرآیند بیست و هشتمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید را از ابتدا تا انتها (ثبت نام، شناسایی برترین ها، داوری استانی، انتخاب نمونه استانی، داوری ملی و انتخاب نمونه ملی) به صورت سایبری از طریق پورتال جشنواره به انجام رساند.

مدیر کل امور اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در انتها گفت: در راستای ارتقاء جایگاه کارگران و گروه های کار نمونه ملی و همسو شدن با سیاست‌های نخبه پروری، دبیرخانه جشنواره اقدام به برگزاری جلساتی با بنیاد ملی نخبگان نموده و در صدد است (پس از بررسی های لازم) با تدوین آیین نامه ی مشترکی بتواند این عزیزان را  در زمره جامعه مخاطب بنیاد قرار داده و عنوان نخبه را برای آنان کسب نماید. تا ضمن اعتلا بخشیدن به پایگاه اجتماعی شان از مزایای آن نیز بهره مند شوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.