بهره‌برداری ۱۰ کیلومتر باند دوم محور هراز از سیاه‌بیشه تا ناندل

|
0 دیدگاه

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای دوبانده کردن کل محور هراز نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم گفت: هفت و نیم کیلومتر این محور از آبشار تا لاسن تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

عباس آخوندی در مراسم بهره برداری از ۱۰ کیلومتر از طرح محور هراز از سیاه بیشه تا ناندل اظهار کرد: جاده هراز یکی از مهمترین‌های جاده دسترسی به شمال کشور که تقریباً ۱۰۰ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه این پروژه هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد، تصریح کرد: ساخت این پروژه به اندازه ساخت ۱۰۰ کیلومتر آزادراه در سایر نقاط کشور اعتبار می‌برد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اجرای این پروژه کار سختی است چون علاوه بر ساخت تونل و پل، دیوارسازی نیز دارد، بیان کرد: با توجه به اهمیت این محور سه سال پیش این مسیر را به سه اولویت تقسیم بندی کردیم به طوری که از بایجان و آمل به طول ۶۲ کیلومتر به عنوان اولویت اول تنها ۸٫۵ کیلومتر باقی مانده است.

آخوندی با بیان اینکه با افتتاح ۱۰ کیلومتر امروز، هشت و نیم کیلومتر باقیمانده تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد گفت: اولویت دوم ما از آبشار تا لاسن به طول ۷٫۵ کیلومتر است که منطقه بسیار سختی است. اما براساس برنامه ریزی انجام شده این منطقه نیز تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: در محور هراز ۱۰ کیلومتر تونل و یک پل با دهنه ۳۳۰ متری و پیشرفت۳۰ درصدی در حال ساخت است . علی رغم تمام محدودیت‌های مالی براساس اولویت بنده پروژه پیش می‌رود.

وزیر راه و شهرسازی اعتبار مورد نیاز برای بهره برداری این طرح را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.