بورس در آخرین روز کاری هفته ۷۲ واحد رشد کرد

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه) را با ۷۲ واحد رشد و ثبت رقم ۷۶ هزار و ۷۴۲ واحد به پایان رساند.

در معاملات امروز یک میلیارد و ۹۰ سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۸۶۶ میلیارد ریال در ۵۱ هزار و ۶۵۰ نوبت خرید و فروش شد.
امروز همه شاخص های اصلی بازار سرمایه رشد داشتند. شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۲۵ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۲۱ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۵۷ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۳۸ واحد، شاخص بازار اول ۴۵ واحد و شاخص بازار دوم ۱۸۷ واحد افزایش یافت.
نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، رانفور (خدمات انفورماتیک)، فاراک (ماشین سازی اراک) و خودرو (ایران خودرو) با تاثیر مثبت را شاخص را بالا بردند اما نمادهای کگل (معدنی و صنعتی گل گهر)، وغدیر (سرمایه گذاری غدیر) و وپارس (بانک پارسیا) با تاثیر منفی مانع اوج گیری شاخص شدند.
بالاترین رشد قیمت در معاملات امروز به حق تقدم کابل البرز، پشم شیشه ایران، کابل البرز، داروسازی زاگرس فارمد پارس و ایران ارقام تعلق داشت.
حق تقدم شیرپاستوریزه پگاه اصفهان، شیرپاستوریزه پگاه اصفهان، کشاورزی و دامپروری مگسال، سیمان کرمان و لوله و ماشین سازی ایران نیز با بیشترین کاهش قیمت روبرو شدند.

** استقبال سرمایه گذاران از معاملات اسناد خزانه اسلامی در فرابورس
به گزارش فرابورس ایران، در معاملات امروز ۲۲۵ میلیون و ۶۶۰ هزار ورقه بهادار در ۲۰ هزار و ۴۷۴ نوبت به ارزش ۷۷۸ میلیارد ریال خرید و فروش شد.
نماگر فرابورس نیز اگرچه با نوسانی نزدیک به صفر (۰٫۰۲ واحد مثبت) و تثبیت جایگاه خود در ارتفاع ۸۰۲ واحدی روبرو شد اما سبزی رنگ خود را برای سومین روز پیاپی حفظ کرد.
بررسی بازارهای فرابورس با پیشگامی بازار اوراق با درآمد ثابت نشان می دهد امروز ۱۷۱ هزار ورقه بهادار به ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال در این بازار مبادله شده که نزدیک به ۷۱ درصد از ارزش معاملات این بازار در اختیار اسناد خزانه اسلامی مرحله سوم تا ششم بوده است.
بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس نقل و انتقال نزدیک ۱۶۱ میلیون سهم به ارزش ۴۲۱ میلیارد ریال را شاهد بودند که نماد «شتران» در صدر نمادهای مورد مبادله در این بازار ایستاد. در این نماد بیش از ۲۸ میلیون سهم به ارزش ۹۲ میلیارد ریال دادوستد شد که از باقی نمادها، حجم و ارزش بیشتری داشت.
میان صدوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) نیز صندوق سرمایه گذاری اعتمادآفرین پارسیان، بالاترین ارزش معامله و صندوق سرمایه گذاری آرمان آتی کوثر بیشترین حجم معامله را تجربه کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.