تاخیر در توسعه میدان‌های مشترک دریایی جایز نیست

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: اگرچه قیمت تمام شده تولید در دریا بیش از خشکی است، اما توسعه میدان‎های مشترک با هر شرایطی اولویت دارد و تاخیر در آن جایز نیست.

علی کاردر با اشاره به توسعه میدان‌های مشترک دریایی گفت: امیدواریم با تعریف سازوکارهای تازه و بهبود شیب درآمدها، منابع مالی مورد نیاز نفت فلات قاره ایران تا حدودی تامین شود.

وی با اشاره به سختی های کار در دریا، ادامه داد: متاسفانه در خارج از صنعت نفت، شناخت درستی نسبت به این مصائب وجود ندارد، اما کارکنان صنعت نفت به خوبی بر این واقعیت واقفند.

کاردر با اشاره به نیاز ۱۰۰ میلیارد دلاری شرکت ملی نفت ایران به سرمایه برای تحقق اهداف این شرکت در برنامه ششم توسعه، بر ضرورت جذب سرمایه تاکید کرد و گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران، ظرفیت خوبی برای افزایش تولید دارد و امیدواریم با تزریق منابع مالی و جذب سرمایه این امر امکان‌پذیر شود.

وی گفت: بسیاری از تاسیسات این شرکت از قدمت زیادی برخوردارند و باید منابع مالی برای بازسازی و نوسازی این تاسیسات اختصاص یابد.

کاردر ادامه داد: افزایش بهره‌وری، اصل دیگری است که باید مدنظر قرار دهیم زیرا بهره وری پایین، قیمت تمام شده کار را بالا می برد.

وی به همه کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران به ویژه کارکنان این شرکت در مناطق عملیاتی خسته نباشید گفت و از تلاشهای بی وقفه آنان قدردانی کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.