تامین اجتماعی آمار درستی درباره وضعیت بیمه کارگران ساختمانی نمی‌دهد

|
0 دیدگاه

بازرس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: تامین اجتماعی باید درباره بیمه کارگران ساختمانی پاسخگو باشد.

مسلم مکاری با اشاره به این‌که بیمه کارگران ساختمانی در کشور هم‌چنان دچار چالش‌هایی است، تصریح کرد: با راه‌اندازی سامانه جامع بیمه‌ای انتظار می‌رفت مشکلات این بخش حل شود، اما هنوز بیمه کارگران ساختمانی چالش‌های خود را دارد.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه در نحوه توجه به بیمه کارگران ساختمانی اظهار کرد: در سامانه بیمه کارگران ساختمانی با ۵۲ اداره لینک هستیم و وزارت کار بر این امر نظارت می‌کند، از شهریور ماه امسال اعلام کردند به جای اعطای سهمیه، سامانه بیمه‌ای جایگزین شده است اما اکنون نیز سامانه پاسخ درستی در این زمینه نمی‌دهند.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی آمل با تاکید بر این‌که نخستین کسی که باید در باره وضعیت بیمه کارگران ساختمانی پاسخگو باشد وزیر کار است، زیرا قول داده بود تا پایان امسال همه کارگران بیمه می‌شوند، یادآور شد: از سال گذشته تاکنون یک کارگر ساختمانی نیز بیمه نشده است.

وی با اشاره به این‌که با نمایندگان مجلس صحبت کردیم و خواستیم در این زمینه مشکل‌گشا باشند، افزود: امیدواریم قول‌های نمایندگان در پرسش از وزیر کار در این زمینه موثر باشد.

این کارگر ساختمانی با تاکید بر این‌که تامین اجتماعی پاسخ و آمار درستی درباره وضعیت بیمه کارگران ساختمانی نمی‌دهد، گفت: در این زمینه وزیر کار باید پاسخگو باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.