تامین ۹۰ درصد سوخت ناوگان نفتکش از داخل

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به برنامه ایرانی کردن خدمه ناوگان این شرکت گفت: در حوزه اجاره ناوگان به شرکت های خارجی موفقیت های مطلوبی را کسب کرده ایم.

علی اکبر صفایی در بیست و چهارمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی با بیان این که در پسابرجام امکان فاینانس برای حوزه کشتیرانی فراهم شده است، اظهار کرد: خوشبختانه شرکت ملی نفتکش تجربه خوبی دارد و هم اکنون ناوگان ما با مجموعه لاینرهای متفاوت فعالیت می کنند.

وی با بیان این که در حوزه اجاره ناوگان به شرکت های خارجی موفقیت های مطلوبی را کسب کرده ایم، تصریح کرد: نرخ اجاره روزانه یک کشتی غول پیکر (VLCC) 26 هزار و ۶۰۰ دلار، کشتی MR حدود ۱۳ هزار دلار و کشتی CAPSIZE  حدود ۸۷۵۰ دلار است که امیدواریم نرخ ها در این بخش با توجه به مسائل اقتصادی دنیا افزایش یابد.

وی با اشاره به ظرفیت ۱۵٫۴ میلیون تنی ناوگان شرکت ملی نفتکش افزود: در بخش تامین سوخت بیش از ۹۰ درصد از نیاز ناوگان خود را از داخل تامین می کنیم، ضمن آن که در حوزه تعمیر و نگهداری کشتی ها نیز ملزومات عمومی از داخل تامی می شود.

وی همچنین از تامین نیاز کشتی ها نفتکش به رنگ و روغن از داخل خبر داد و گفت: در راستای ایرانی کردن نیروها نیز تا پایان سال ۷۰۰ خدمه ایرانی جایگزین خدمه خارجی در ناوگان شرکت ملی نفتکش می شوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.