تب سکه فروکش کرد

|
0 دیدگاه

سکه در روزهای اخیر بازار با ثباتی را پشت سر گذاشته و بیشترین میزان ثبات را در یک ماه اخیر داشته است، چراکه گفته می‌شود تقاضای خرید در این بخش کاهش یافته است.

بازار سکه در روزهای اخیر نوسان چندانی نداشت و سکه تمام طرح جدید از اواخر هفته گذشته تا بازار امروز حدود ۲۰۰۰ تومان نوسان پیدا کرد.

در اواخر هفته گذشته سکه تمام طرح جدید با نرخ یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان در بازار آزاد عرضه شد. در ادامه و در ابتدای هفته جاری با روند افزایشی به یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان رسید و مجددا در بازار دیروز به نرخ یک میلیون و ۱۱۹ هزار تومان بازگشت تا طی روزهای اخیر این نوع سکه از ثبات نسبی برخوردار باشد.

همچنین در میان دیگر سکه‌ها، نیم سکه در اواخر هفته قبل ۵۶۹ هزار تومان در بازار مشاهده شد و در روزهای بعد با شیبی ملایم روند کاهشی پیدا کرد و ابتدا به ۵۶۸ و سپس ۵۶۸ هزار تومان رسید و در بازار دیروز و امروز نیز ۵۶۸ هزار تومان عرضه شد تا در مجموع طی روزهای اخیر این نوع سکه با نوسان ۲۰۰۰ تومانی روبرو شود.

ربع سکه نیز اواخر هفته گذشته حدود ۲۹۸ هزار تومان عرضه شد و در روزهای بعد و در هفته جاری با روند کاهشی به ۲۹۷ و سپس ۲۹۶ هزار تومان رسید تا در مجموع مانند سکه تمام و نیم سکه با نوسان ۲۰۰۰ تومانی همراه شده باشد.

همچنین سکه گرمی در همین بازه زمانی در کمترین نرخ ۱۸۵ هزار تومان و در بیشترین نرخ ۱۸۷ هزار تومان عرضه شد تا مانند دیگر سکه‌ها ۲۰۰۰ تومان نوسان را در این مدت پشت سر گذاشته باشد.

به طور کلی قیمت‌ها از بازار سکه حاکی از آن است که نرخ انواع سکه در مقایسه با هفته گذشته از ثبات بیشتر و نوسان کمتری برخوردار بوده است.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر، قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر از بیشترین میزان ثبات در یک ماه اخیر برخوردار بوده که به دلیل پایین بودن تقاضا است، چراکه با توجه به گران بودن قیمت سکه، مردم ترجیح می‌دهند کالاهای دیگری را جایگزین کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.