تحلیل رییس اتحادیه املاک از دلایل افزایش اجاره

|
0 دیدگاه

رییس اتحادیه کشوری املاک درباره دلیل افزایش اجاره‌بها در سال‌جاری توضیح داد.

حسام عقبایی اظهار داشت: در بحث اجاره امسال دوسه اتفاق خاص افتاد که در سال های گذشته این اتفاقات نیفتاده بود که اینها به نوعی در بازار اجاره اثرگذار بود.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال ماه مبارک رمضان جلوتر بود، تقریبا نقل و انتقالات زودتر شروع شد. معمولا جابه جایی ها در حوزه اجاره نشینی از خردادماه شروع می شود و تا اواخر شهریورماه فصل اصلی نقل و انتقالات است.

رییس اتحادیه کشوری املاک تصریح کرد: از اردیبهشت ماه تقریبا جابه جایی ها شروع شد و یک مقدار جلو افتاد.

عقبایی عنوان کرد: نکته دومی که یک مقدار بازار اجاره را با سال های گذشته متمایز کرد، بحث کاهش سود بانکی در کشور که دقیقا در فصل انتقالات اتفاق افتاد.

وی متذکر شد: این تغییرات در حوزه اجاره بی تاثیر نبود و قاعدتا با کاهش نرخ سود بانکی، یک فضای روانی در جهت افزایش اجاره بها ایجاد شد، یعنی مالکان که به نوعی دنبال منافع خود بودند، پیگیر این موضوع بودند که حالا که کاهش نرخ سود بانکی اتفاق افتاده، قاعدتا باید اجاره بهای بیشتری دریافت کنیم.

وی ادامه داد: در صورتی که در روند اجاره داری در ایران، بحث کاهش سود بانکی که در ماه های اخیر رخ داد و اثرگذاری آن را حداقل یکسال دیر باید ببینیم. در سال های اخیر هم هست که بحث سود بانکی و گذاشتن پول در بانک ها مطرح است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: به طور معمول کسانی که خانه های خود را اجاره می دهند، دو دسته هستند. یک گروه، افرادی هستند که کارشان اجاره داری است. گروهی هم یک واحد آپارتمان دارند و برای تامین معاش، خانه های خود را اجاره می دهند.

عقبایی خاطرنشان کرد: بعد از شهریور ماه تاب و تب بازار کاهش پیدا می کند. ممکن است دو سه درصد شاهد نوسان قیمت و حتی نزول قیمت اجاره باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.