تخصیص بهینه اعتبار با اولویت بندی پروژه‌ها در شرکت ملی نفت

|
0 دیدگاه

معاونت بررسی و امکان‌سنجی اقتصادی و مالی طرح‌های شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: در تخصیص اعتبار، طرح‌های اولویت دار و تعهدهای تولیدی شرکت‌ها مدنظر قرار دارد.

بودجه ریزی عملیاتی و تخصیص بودجه به طرح‌های میدان محور و طرح‌ها و پروژه‌های اولویت دار، طی جلسه‌های متعدد کارشناسی چارچوب اجرایی شدن این سیاست‌ها بررسی شده است.

معاونت بررسی و امکان‌سنجی اقتصادی و مالی طرح‌های مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در ادامه اعلام کرده است: اعتبارات مصوب طرح‌ها بر اساس دسته بندی فعالیت‌های نگهداشت توان تولید شرکت‌های تولیدی در چارچوب بسته های کاری میدان محور و بر اساس رتبه بندی میدان‌های نفتی مطابق میزان هزینه سرمایه گذاری به ازای هر بشکه افزایش تولید، در یک برنامه پنجساله و در قبال تعهد شرکت‌های تولیدی به حفظ سطوح تولیدی مصوب تخصیص می یابد.

بر این اساس، اولویت بندی طرح‌ها و پروژه‌ها بر اساس شاخص‌های اقتصادی خالص ارزش حال، نرخ بازگشت سرمایه، قیمت تمام شده نفت خام و گاز، شاخص سودآوری سرمایه‌گذاری بر طرح‌های توسعه و نگهداشت و پشتیبانی تولید در افق ١٠ ساله و با همکاری شرکت‌های توسعه ای و تولیدی تهیه و ارائه می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.