ترویج گفتمان توسعه اقتصادی به جذب سرمایه گذار انجامید

|
0 دیدگاه

استاندار کرمان، ترویج گفتمان توسعه اقتصادی را یکی از دستاوردهای مثلث توسعه اقتصادی عنوان کرد و گفت: این دستاورد به جذب سرمایه گذاران در استان کرمان انجامیده است.

علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی افزود: این طرح راهبرد درستی بود و استان کرمان بر توسعه اقتصادی متمرکز شد.
وی گفت: توسعه اقتصادی لوازم خاص خود را دارد و مثلث توسعه اقتصادی ارکان حکومت را در توسعه هماهنگ کرد و این مدل جواب داد.
استاندار کرمان به حضور همه ارکان حکومتی در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی اشاره و تصریح کرد: فرمانداران، ائمه جمعه و سرمایه گذاران در این طرح مشارکت جدی دارند.
وی سرمایه گذاران را کلید توسعه کشورهای مختلف عنوان کرد و افزود: حضور ارکان حکومتی در اجرای این طرح یکی از دلایل موفقیت این طرح است.
رزم حسینی گفت: حضور ائمه جمعه برای نخستین مرتبه در استان کرمان به منظور فرهنگ سازی اقتصاد در طرح مثلث توسعه اقتصادی کلید خورد.
وی افزود: سرمایه گذاران در فرهنگ اسلامی ما با فقر و محرومیت مبارزه می کنند.
وی اظهار کرد: ۵۶ ائمه جمعه در طرح توسعه اقتصادی همراهی صد درصدی داشته اند و هر هفته به طور متوسط یک موضوع اقتصادی در در خطبه های نماز جمعه مورد بحث قرار می گیرد.
استاندار کرمان گفت: ائمه جمعه در همه جلسات توسعه اقتصادی استان کرمان حضور دارند و نخستین دستاورد مثلث توسعه اقتصادی هم افزایی همه ارکان توسعه در استان بوده است.
وی بیان کرد: مثلث توسعه در ۲۳ شهرستان استان کرمان با جدیت در حال اجراست و مصوبات خوبی دارد.
رزم حسینی با اشاره به استقبال از سرمایه گذاران در استان کرمان و تسهیل روند سرمایه گذاری در این استان اظهار کرد: بخش عظیمی از مصوبات این طرح در استان کرمان در حال اجراست.
وی به واگذاری توسعه به بخش غیردولتی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به بروکراسی اداری ایده واگذاری قلعه گنج به عنوان شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی به بنیاد مستضعفان پیشنهاد و اجرایی شد.
رزم حسینی تصریح کرد: طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی پروژه فقرزدایی نیست یلکه مدیریت توسعه است البته ممکن است این طرح در راستای اجرا، محرومیت زدایی هم داشته باشد.
وی گفت: طرح توسعه اقتصادی در شهرستان قلعه گنج و سایر شهرستان ها بدون هزینه های دولتی و با کمک و حمایت دولت در حال اجراست.
استاندار کرمان به شرایط سابق شهرستان قلعه گنج در بخش های مختلف بخصوص اقتصاد اشاره کرد و گفت: اکنون سه کارخانه در این شهرسنان در حال فعالیت است.
وی گفت: اکنون استان کرمان به ۸ زون اقتصادی تقسیم و به منظور توسعه به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی تاکید کرد: در سه هفته گذشته یک شرکت خارجی ۳۰ میلیون دلار به منظور توسعه اقتصادی در یکی از شهرستان های استان کرمان هزینه کرده است.
رزم حسینی اظهار کرد: نگاه ما در استان کرمان به مردمی کردن اقتصاد است.
وی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه طرح های اقتصاد مقائمتی اشاره و تصریح کرد: معظم له فرمودند اقتصاد مقاومتی دولتی نیست بلکه اقتصادی مردمی است.
وی به خشکسالی های اخیر استان کرمان و اجرای طرح همیاران آب اشاره کرد و گفت: این طرح مبتنی بر مدیرت آب و صرفه جویی است.
استاندار کرمان بیان کرد: حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب طی دو سال گذشته در استان کرمان صرفه جویی شده و مصوبات این طرح قانونمد و این طرح دائمی است.
وی به اجرای ۲ خط انتقال آب خلیج فارس با بیش از ۳۰ درصد پیشرفت اشاره کرد و گفت: خط دوم در خارج از استان کرمان است.
وی اظهار کرد: استان کرمان وحدت سیاسی خوبی دارد و خط اعتدالی خوبی در استان کرمان در حال عملیاتی شدن است.
رزم حسینی گفت: تجهیز منابع می تواند جهش جدی در بخش های مختلف در استان کرمان به وجود آورد.
وی به تحولات اتفاق افتاده در بخش مرمت و بازسازی میراث فرهنگی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: سه اثر از ۵ اثر ثبت جهانی شده در استان کرمان در دولت تدبیر و امید ثبت جهانی شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.