ترک‌ها به دنبال افزایش صادرات شکلات به ایران

|
0 دیدگاه

بیش از ده شرکت ترکیه ای در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران که از ۱۳ تا ۱۶ سپتامبر به مدت ۴ روز در تهران در حال برگزاری بود، شرکت کرده و با ارائه محصولات تولید ترکیه حضور فعال و چشمگیری در این نمایشگاه دارند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، علاوه بر شرکت های ترکی و تولیدکنندگان داخلی ایران، ۸۵ شرکت خارجی از ۲۲ کشور شامل اتریش، آلمان، اسپانیا، انگلستان، آمریکا، امارات متحده عربی، اکراین، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، چین، فرانسه، سوئیس، سوئد، دانمارک، لهستان، لبنان، مالزی، کانادا، کلمبیا، کره جنوبی و هندوستان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران حضور دارند.

اوزگور قدیر سزر، مدیر منطقه ای صادرات یکی از شرکت های ترکی حاضر در نمایشگاه گفت: ما محصولات مان را به ۱۳۰ کشور جهان، از جمله ایران صادر می کنیم و عمده محصولات شرکت من در جزیره کیش ایران به فروش می رسد.

وی با اشاره به محصولاتی که در نمایشگاه تهران ارائه شده از جمله شکلات، فوندانته، کروزان، دونات، ویفر، وافلی، توفی، شیرینی و کیک، افزود سال گذشته ما هشت میلیون دلار محصولات شیرینی و شکلات به ایران صادر کرده ایم و امیدواریم این رقم را در سال ۲۰۱۶ به ده میلیون دلار برسانیم.

این بازرگان ترک که دومین بار است در نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران شرکت می کند، درباره استقبال ایرانیان از محصولات شیرینی و شکلات ترکیه اظهار داشت: محصولات ما به ذائقه ایرانیان نزدیک است، ضمن اینکه قیمت مناسبی داشته و به لحاظ کیفیت از کالاهای همتراز ایرانی بهتر است و ایرانیان از آن استقبال می کنند.

گفتنی است شرکت های بازرگانی ترکیه طی هفته های گذشته حضور فعالی در نمایشگاه های بین المللی و همایش های بازرگانی ایران داشته اند که از جمله آنها نمایشگاه صنعت ساختمان، نمایشگاه پوشاک و نساجی در تهران و همچنین همایش دو روزه سرمایه گذاری مشترک با آذربایجان شرقی در شهر تبریز بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.