تعداد خانه‌های معامله شده در شهریورماه

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که در مجموع در پایتخت ۳۴ هزار و ۸۳۰ انواع قرارداد مسکن ثبت شده است، تصریح کرد: در کشور نیز ۵۰۶۳۲ قرارداد خرید و فروش و ۶۱۷۱۸ قرارداد اجاره و با سایر قراردادها ۱۱۴۱۳۹ قراداد جمعی در سی روز شهریور ثبت شده است.

حسام عقبایی رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به آمار سامانه کد رهگیری اظهار کرد: در ۳۰ روز شهریور ماه امسال ۱۵۳۷۲ قرارداد خرید و فروش و ۱۹۰۳۹ قرارداد اجاره در شهر تهران ثبت شده است.

وی با بیان این‌که در مجموع در پایتخت ۳۴ هزار و ۸۳۰ انواع قرارداد مسکن ثبت شده است، تصریح کرد: در کشور نیز ۵۰۶۳۲ قرارداد خرید و فروش و ۶۱۷۱۸ قرارداد اجاره و با سایر قراردادها ۱۱۴۱۳۹ قراداد جمعی در سی روز شهریور ثبت شده است.

وی افزود: وضعیت بازار مسکن در تهران رو به رشد بوده و سیر صعودی را طی می‌کند، دقیقا بر عکس کشور. امیدواریم این روند صعودی ۱۸ درصدی رشد معاملات شهر تهران طی ماه‌های آتی ادامه داشته باشد و تا پایان پاییز این رشد به شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها تسری پیدا کند.

وی با بیان این‌که در این ‌صورت پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این افزایش حجم معاملات به شهرهای کوچک تسری یابد، اظهار کرد: از آنجاکه در اردیبهشت ماه سال آینده دو انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شورای‌های اسلامی شهر و روستا را داریم، بازار مسکن معمولا از این گونه رویدادها تاثیر می‌پذیرد. تقریبا می‌توان گفت دو ماه قبل و دو ماه بعد از انتخابات بازار مسکن تحت حاشیه انتخابات قرار دارد و از این رو تا پایان بهار سال ۹۶ ثبات قیمت مسکن حاکم خواهد بود.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به این‌که تا تابستان ۹۶ افزایش قیمیت را پیش‌بینی نمی‌کنیم، گفت: تاثیرگذاری پایتخت بر سایر بازارها را نمی‌توانیم بی اثر بداینم، اما قاعدتا باید دولت طرح‌هایی را برای افزایش قدرت خرید مردم از جمله بالا بردن تسهیلات، کاهش سود بانکی و افزایش قدرت بازپرداخت را در دستور کار قرار دهد.

عقبایی با بیان این‌که در چند ماهه باقیمانده از عمر دولت یازدهم بد نیست دولت به مسکن اجتماعی و استیجاری ورود پیدا کند تا بازار مسکن را از رکود عمیق خارج کند، گفت: به این ترتیب می‌توانیم دوران پیش‌رونق را تا قبل از اردیبهشت ماه سال آینده تجربه کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.