تعهد خیران برای ساخت ۸۰ مدرسه در سواحل مکران

|
0 دیدگاه

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز هرمزگان گفت: در همایش خیران مدرسه ساز مکران ، خیران تعهد ساخت ۸۰ مدرسه را در چهار منطقه چابهار ، کنارک ، سیریک و جاسک متقبل شدند.

سیدعبدالله هاشمی چهارشنبه افزود: ساخت این فضای آموزشی در راستای توسعه سواحل مکران است و این سواحل از سیریک هرمزگان تا بریز سیستان و بلوچستان امتداد دارد.
وی بیان داشت: توسعه همه جانبه این مناطق، به توسعه عدالت آموزشی بستگی دارد که سراسر سواحل را شامل می شود و امیدواریم با تحقق تعهدات ، شاهد تحول چشمگیر در این مناطق باشیم.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز هرمزگان همچنین به مهم ترین دستاورد همایش خیران مدرسه ساز مکران اشاره کرد وگفت: حضور خیران سراسر کشور در منطقه سیستان و بلوچستان و بازدید آنها ازمناطق محروم این استان مهم ترین دستاورد همایش بود که هم با ظرفیت های منطقه و هم با محرومیت ها از نزدیک آشنا شدند.
هاشمی با اشاره به اینکه سواحل مکران در هرمزگان (سیریک و جاسک) هم شرایطی مشابه ویکسانی با سیستان وبلوچستان دارند ، خواستار بازدید خیران کشور از مناطق این استان شد.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز هرمزگان اظهارکرد: در همایش مکران بخشی از مشکلات و کمبودهای فضاهای آموزشی سواحل مکران دیده شد و این درحالی است که بندرعباس، میناب و رودان بیشترین فضای آموزشی ناایمن را در خود جای داده اند و در بشاگرد و غرب هرمزگان نیز با چنین مشکلاتی روبرو هستیم .
هاشمی از خیران مدرسه ساز کشور ، موسسه های مالی و اعتباری، بانک ها ، بنیادها و همه کسانی که دل در گرو پیشرفت تعلیم و تربیت خواست مجمع خیران و نوسازی مدارس هرمزگان را در جمع آوری مدارس تخریبی یاری کنند.
وی همچنین به مشارکت مجمع خیران مدرسه ساز با نوسازی مدارس هرمزگان اشاره کرد وگفت: در مدت سه سال دولت یازدهم بیش از ۴۵۰ کلاس درس ساخته شده که یکهزار و ۴۴۶کلاس درس در قالب ۳۳۷ پروژه از محل اعتبارات ملی مردمی ، استانی و مشارکتی نشان دهنده تلاش اداره کل نوسازی مدارس و خیران مدرسه ساز بوده است.
هاشمی اضافه کرد: در این مدت سه سال ارتباط مجمع خیران و نوسازی مدارس مثال زدنی بوده است.
در این همایش بیش از ۳۰ خیر هرمزگانی ، مدیران کل آموزش وپرورش و نوسازی مدارس هرمزگان و نماینده مردم شرق استان درمجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
همایش خیران مدرسه ساز سواحل مکران با حضور دو استان سیستان وبلوچستان و هرمزگان با رویکرد عدالت آموزشی و با حضور بیش از ۲۰۰ خیر مدرسه ساز، وزیر آموزش و پرورش، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مسؤولان استان هرمزگان و سیستان وبلوچستان ۱۶ شهریورماه در چابهار برگزار شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.