تفاهم نامه همکاری بین ایران و انجمن جهانی آب امضا شد

|
0 دیدگاه

به منظور همکاری علمی و فنی در زمینه استفاده مجدد از پساب فاضلاب، تفاهم نامه همکاری بین ایران و انجمن جهانی آب امضا شد.

صبح امروز مسئولان دو سازمان بین المللی حوزه آب؛ انجمن بین المللی آب و کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی با حضور در تهران، تفاهم نامه ای با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به امضا رساندند.

این تفاهم نامه در راستای انجام فعالیتهای مشترک در زمینه استفاده از پسابهای تصفیه شده در مصارف کشاورزی، محیط شهری و همچنین شناخت و معرفی فن آوریهای جدید، انجام تحقیقات لازم برای تدوین دستورالعمل ها و استانداردها به منظور ترویج و گسترش استفاده مطمئن از پسابها است.

در راستای ارتقای سطح همکاریهای بین المللی و حضور موثر در مجامع علمی جهانی وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پس از اخذ مصوبه مجلس شورای اسلامی به عضویت دولتی انجمن بین المللی آب درآمد و برای پیگیری امرو مربوطه کمیته ملی آب و فاضلاب در دی ماه ۱۳۸۷ رسما تشکیل شد.

کمیسیون بین المللی آبیاری زهکشی نیز رسماً در ماه ژانویه ۱۹۵۱ به ابتکار سازمان مرکزی آبیاری کشور هند و با شرکت نمایندگان ۱۷ کشور داوطلب تشکیل شد. کشور ایران در سال ۱۳۳۴ طبق پیشنهاد بنگاه مستقل آبیاری سابق به عضویت این کمیسیون درآمد ولی عملاً تا سال ۱۳۴۶ فعالیت چندانی نداشت و علت آن هم قانونی نبودن این عضویت و عدم تشکیل کمیته ملی آبیاری و زهکشی بود. در سال ۱۳۴۷ قانون تشکیل کمیته ملی آبیاری و زهکشی به تصویب رسید و آئین نامه و سازمان این کمیته پس از تصویب وزیران به وزارت آب و برق سابق ابلاغ شد.

در سال ۱۳۷۲ با پشتیبانی و تلاش مسئولان مختلف آب کشور، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران بعد از توقف طولانی فعالیت مجدد خود را آغاز کرد و فعالیت های این کمیته در سالهای اخیر گسترش پیدا کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.