تهران فقیرترین استان کشور!

|
0 دیدگاه

عضو شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه میزان بودجه اختصاصی به تهران ظلم به این استان است، گفت: تهران فقیرترین استان کشور در بحث اختصاص اعتبارات محسوب می‌شود.

محمد قانبیلی عضو شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در بحث سیاست‌گذاری‌ها پیرامون شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی، یک تبصره مشکل‌ساز می‌شد.

عضو شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: با زحمات رئیس شورای عالی استان‌ها و پیگیری‌های کمیسیون شوراها و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، این مشکل از حوزه شهرداری‌ها و شوراها در برنامه ششم توسعه حذف شد.

قانبیلی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین معضل در استان تهران در بحث بودجه این استان است، اضافه کرد: نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در دوره قبل مجلس شورای اسلامی، ۸۰ درصد این اعتبارات را در مباحث سیاسی و کلان در نظر گرفته و از حوزه انتخابیه خود غافل بودند.

عضو شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه نمایندگان تهران در برهه کنونی به‌ویژه در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس نگاه بهتری به حوزه انتخابیه خود دارند، افزود: تهران ۲۵ درصد از جمعیت کشور را با میانگین ۲۰ میلیون نفر در برگرفته است.

قانبیلی با بیان اینکه با این حجم جمعیت میزان بودجه‌ای که به استان تهران اختصاص داده می‌شود، نوعی ظلم است، تصریح کرد: استان تهران فقیرترین استان در بحث اختصاص بودجه در کشور محسوب می‌شود.

عضو شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه همه ضربات را شهرستان‌های استان تهران در بحث اختصاص اعتبار به‌ویژه پردیس از ناحیه شهر تهران می‌خوریم، اظهار کرد: طبق قانون از بودجه و اعتبارات شهر تهران نمی‌توان در شهرستان‌های استان هزینه کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.