توسعه حمل‌و‌نقل عمومی تنها راه حل معضل ترافیک

|
0 دیدگاه

عضو هیات رئیسه و سرپرست معاونت مسافری راه آهن با بیان اینکه مشکل اصلی شهرهای کشور معضل ترافیک است، گفت: توسعه حمل و نقل همگانی و سیستم ریلی در کنار ارتباط ریل های برون شهری تنها راه حل کنترل ترافیک است.

مهرداد تقی زاده در نشست امروز خود، در خصوص اهداف وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: در شهرهای مختلف مشکل ترافیک در مناطق مختلف وجود دارد و شهرها به دنبال راه حل بوده تا بتوانند این مشکل را کنترل کنند.

وی افزود: توسعه حمل ونقل همگانی و سیستم‌های ریلی درون شهری و همچنین ارتباط با ریل‌های برون شهری تنها راه حلی است که برای کنترل ترافیک در کشورهای مختلف به این موضوع رسیده‌اند.

تقی‌زاده مشکل ترافیک را یک معضل بزرگ دانست و بیان کرد: در سی سال گذشته مشکل لاینحل ترافیک تهران همیشه در تیتر روزنامه‌ها بوده و حال باید بررسی شود که چرا این مشکل حل نشده است.

سرپرست معاونت مسافری راه آهن، با اشاره به اینکه خطوط ریلی، ایستگاه‌های مترو و خطوط BRT گسترده در کلانشهرها ایجاد شده است اما همچنان مکشکل ترافیک پابرجاست، گفت: باید سیستم حمل و نقل عمومی به صورت کامل، یکپارچه شود و حمل‌و‌نقل برون شهری و درون شهری به یکدیگر متصل شود.

وی تصریح کرد: اگر این ارتباط برقرار نشود، مجموعه حمل و نقل عمومی کارایی لازم را نخواهد داشت.

تقی‌زاده با تاکید بر اینکه فرهنگ پیاده روی در کشور، کمرنگ است، خاطرنشان کرد: در شهرها محیط مناسب برای پیاده روی افراد وجود ندارد و این در حالی است که شرایط پیاده روی تا ایستگاه‌های مترو و اتوبوس وجود ندارد که عاملی بر کاهش میزان رغبت مردم برای پیاده روی و استفاده از مترو و اتوبوس شده است.

در حال تکمیل است…

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.