تکان کوچک در بورس تهران

|
0 دیدگاه

ارزش و حجم معاملات بازار سرمایه ایران امروز نسبت به روز گذشته مقداری رشد کرد و شاخص کل نیز با ۶۲ واحد صعود به رقم ۷۶ هزار و ۱۶۷ واحدی رسید.

امروز – یکشنبه – شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس و اوراق بهادار تا حدود نیم ساعت مانده به بسته‌شدن معاملات افت و خیز چندانی نداشت و تقریبا در عدد روز گذشته باقی ماند، اما در نیم ساعت پایانی مقداری رشد کرد و تا عدد ۷۶ هزار و ۱۶۷ واحدی بالا رفت.

شاخص کل هم‌وزن نیز امروز نزدیک به ۷۸ واحد رشد کرد و به رقم ۱۴ هزار و ۵۳۳ واحد رسید. شاخص آزاد شناور نیز با ۵۵ واحد صعود عدد ۸۴ هزار و ۵۷۴ واحدی را تجربه کرد.  اما شاخص بازار اول با ۴۲.۵۲ واحد کاهش در تراز ۵۳ هزار و ۳۱۰ واحدی ایستاد و شاخص بازار دوم با نزدیک به ۷۰۰ واحد رشد رقم ۱۶۶ هزار و ۵۰۵ واحدی را تجربه کرد.

در دومین روز معاملات این هفته نماد معاملاتی لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی با ۵۶ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات مثبت دماسنج بازار ایفا کرد و نماد معاملاتی گسترش نفت و گاز پارسیان با بیش از ۵۳ واحد نماگر بازار سرمایه بیشترین نقش را در کاهش شاخص کل ایفا کرد.

همچنین ماشین‌سازی اراک، پالایش نفت بندرعباس، توسعه معادن و فلزات، ۱۷، ۱۳ و ۱۲.۸ واحد تاثیر مثبت در شاخص سعی کردند دماسنج بازار سرمایه را بالا نگه دارند، اما در کفه مقابل فولاد مبارکه اصفهان، صنایع ملی مس ایران و بانک کارآفرین به ترتیب با ۱۴، ۸ و ۵ واحد اثر در شاخص کل دارای نقش منفی در نوسانات دماسنج بازار سرمایه بودند.

بورس اوراق بهادار امروز شاهد ۱۰ هزار و ۳۵۹ معامله در گروه خودرویی‌ها بود، به‌طوری که در این گروه ۱۰۳ میلیون و ۸۰۱ هزار سهم به ارزش ۱۴ میلیارد و ۴۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مورد دادوستد قرار گرفت.  همچنین در گروه محصولات فلزی تعداد ۱۸۴۲ معامله صورت گرفت و حجم معاملات این گروه به بیش از ۲۷ میلیون سهم بالغ شد.

در گروه قند و شکر که روز گذشته نیز رشد قابل توجهی را شاهد بودند، تعداد چهار هزار و ۴۳۴ معامله انجام شد. در این گروه امروز ۳۲ میلیون و ۵۴۴ سهم به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

بیشترین افزایش قیمت امروز مربوط به نماد معاملاتی لابراتوار داروسازی عبیدی بود همچنین بیشترین حجم معامله را نماد معاملاتی پتروشیمی جم به خود اختصاص داد. در این نماد خاص ۴۵ میلیون سهم به ارزش ۳۶ میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان تنها در دو معامله انجام شد.

ارزش معاملات امروز به رقم ۳۳۹ میلیارد و ۸۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۱۱ میلیون و ۲۱۸ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۴۵ هزار نوبت دادوستد بود.

فردا – دوشنبه – تعداد ۲۰ میلیون سهم از سهام شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد  “زگلدشت۱” عرضه می‌شود.

آیفکس امروز ۸.۴ احد رشد کرد و به تراز ۸۰۹.۴ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۲۸۶ میلیارد و ۶۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۳۲۹ میلیون و ۷۰۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۱۷ هزار نوبت دادوستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.