تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس از الزام‌های برنامه ششم توسعه است

|
0 دیدگاه

عضو کیسیون انرژی مجلس گفت: تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس در الزام‌های برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.

احمد مرادی، درباره راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار کرد: این طرح از ‌های بزرگ کشور به شمار می آید که در الزام‌های برنامه ششم توسعه گنجانده شده است.

وی افزود: باید کوشش کرد این پروژه هر چه سریع تر تکمیل و راه اندازی شود زیرا به دلایل مختلف دچار تاخیر شده است.

این نماینده مجلس دهم درباره افزایش صادرات نفت ایران به روزانه بیش از ٢ میلیون بشکه نیز گفت: با توجه به رقابتی که وجود دارد باید بیش از وضع کنونیتوان کشور را در حوزه صادرات نفت تقویت کرد.

نماینده بندرعباس در مجلس با تاکید بر استفاده از روش‌ها و ابزارهای جدید برای توسعه پروژه های صنعت نفت، گفت: یکی از این ابزار‌ها برای جبران عقب ماندگی‌های صنعت نفت و گاز، اجرا کردن الگوی  جدید قراردادهای نفتی است.

جلال میرزایی، عضو دیگر کمیسیون انرژی هم درباره پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: وزارت نفت باهدف اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، اهتمام ویژه ای برای راه اندازی و بهره برداری سریع‌تر پالایشگاه ستاره خلیج فارس دارد. از این رو، در ٢ سال گذشته روند تکمیل این پالایشگاه شتاب بیشتری گرفته است.

نماینده مردم ایلام افزود: پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید هرچه سریعتر به بهره برداری برسد تا از خام فروشی میعانات گازی جلوگیری شود و با تولید بنزین باکیفیت مانع واردات بنزین شد.

میرزایی گفت: با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ایران به باشگاه صادرکنندگان بنزین، این فرآورده راهبردی و پرمصرف در جهان، می پیوندد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.