تکنولوژی «پرتو آبی» برای سفید کردن دندان، چگونه عمل می‌کند؟

|
0 دیدگاه

تکنولوژی‌، زندگی را در عصر حاضر دگرگون کرده است. به‌نحوی که شاید به سختی بتوان زندگی را بدون آن تصور کرد. تکنولوژی در همه بخش‌های زندگی راهکارهایی نوین ارائه کرده که علاوه‌بر آسان شدن انجام کارها باعث شده تا نیازهای افراد در کمترین زمان و بالاترین کیفیت رفع شود. از جمله بخش‌هایی که راهکارهای متنوع تکنولوژی در آن به چشم می‌خورد، سلامت و زیبایی است. جایی که تکنولوژی پرتو آبی برای سفید کردن دندان، به عنوان جدیدترین دستاورد شناخته می‌شود.

تکنولوژی «پرتو آبی» به طور انحصاری و برای اولین بار در خمیردندان‌های White Now به کار برده شده است. در این خمیردندان برای سفید کردن دندان‌ها، از رنگ‌دانه‌های آبی استفاده شده است و به همین دلیل نیز این خمیردندان رنگ خمیر متمایزی دارد که هنگام مسواک زدن، کف آبی رنگی ایجاد می‌کند و با شستشوی دندان، باعث سفید شدن آنی دندان‌ها می‌شود؛ به‌طوری که حتی پس از یک بار مسواک زدن هم می‌توان اثر آن را مشاهده کرد. دقیقاً همان‌طور که طراحان گریم و عکاسان برای درخشندگی و سفید کردن پوست، از رنگ آبی (که متضاد رنگ زرد است) استفاده می‌کنند، این خمیردندان نیز برای از بین بردن رنگ زردی دندان‌ها، رنگ‌دانه‌های آبی را انتخاب کرده است تا زردی رنگ دندان‌ها تا بیشترین حد ممکن، خنثی شود.

به طور ساده‌تر، کارکرد تکنولوژی پرتو آبی به‌گونه‌ای است که به جای استفاده از مواد ساینده و حذف لایه‌های سطحی روی دندان، تنها با ایجاد حس درخشندگی،‌ سبب سفیدتر شدن دندان‌ها می‌شود. همچنین فرمولاسیون این خمیردندان که تأییدیه فدراسیون دندان‌پزشکان جهان (World Dentists Federation) را نیز دریافت کرده، به‌گونه‌ای است که استفاده مداوم از آن، سبب حذف لکه‌ها (Stain) و سفید شدن رنگ دندان‌ها می‌شود. به‌علاوه، مطالعات بالینی اثبات کرده است که تکنولوژی پرتو آبی روی دندان‌ها، تاثیر منفی ندارد و استفاده روزانه از این خمیردندان آسیبی به مینای دندان نخواهد زد. این تکنولوژی، برای اولین بار توسط تیم تحقیق و توسعه شرکت یونیلیور (Unilever) ابداع شده و در خمیردندان White Now سیگنال مورد استفاده قرار گرفته است.

 

13 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.