هر اونس ۱۳۲۴ دلار

ثبات قیمت طلا در آغاز هفته بازارهای جهانی

|
0 دیدگاه

پس از صعود یک درصدی در آخرین جلسه هفته گذشته که ناشی از آمار اشتغال ضعیف‌تر از انتظار آمریکا بود، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه ثابت ماند.

پس از دو ماه رشد قدرتمند، در ماه آگوست ۲۰۱۶ رشد اشتغال آمریکا کندتر از حد انتظار بوده و دستمزدها نیز اندکی افزایش داشتند.

مارک تو، رئیس مرکز تحقیقات گروه مالی وینگ‌فونگ اعلام کرد: «ناامیدی ناشی از آمار اشتغال بخش کشاورزی موجب افزایش خوش‌بینی در مورد قیمت طلا شده است. ما انتظار داریم که اونس در کوتاه مدت به سطح ۱۳۵۰ دلاری بازگردد.»
هر اونس طلا در معاملات امروز بدون تغییر چندانی نسبت به آخرین جایگاه خود در هفته گذشته یکهزار و ۳۲۴ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.
سام لافلین معامله‌گر فلزات گرانبهای گروه MKS اعلام کرد: «طلا باید همچنان از سوی نرخ بهره حمایت شود، این در حالی است که آمار اشتغال روز جمعه شانس افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر را کاهش داده است.»
لافلین گفت: «تغییر قیمت‌ در صبح دوشنبه کم بوده و ما انتظار داریم در معاملات امشب در نیویورک هم وضع به همین صورت باشد. سطح حمایتی در محدوده ۱۳۱۵ تا ۱۳۲۰ دلاری تشکیل شده و صعود طلا می‌تواند آنرا به بالای سطح ۱۳۳۰ دلاری بکشاند.»
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز گفت: در صورتی که اونس نتواند سطح مقاومتی ۱۳۳۰ دلاری بشکند، طلا ممکن است سطح حمایتی ۱۳۱۵ دلاری را مجددا لمس کند.
روز جمعه، جفری لکر، رئیس فدرال‌رزرو ریچموند اعلام کرد: به نظر می‌رسد اقتصاد آمریکا برای نرخ بهره بالاتر به اندازه کافی قوی شده است.
در بازار فلزات گرانبهای دیگر هر اونس نقره با افتی ۰٫۴ درصدی ۱۹ دلار و ۳۴ سنت معامله شد. پلاتین با ۰٫۴ درصد افزایش  ۱۰۶۳ دلار و ۱۰ سنت برای هر اونس داد و ستد شد و قیمت هر اونس پالادیوم با افتی ۰٫۳ درصدی به ۶۷۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.