جزئیات برنامه‌های دومین روز نشست مجمع بین المللی انرژی

|
0 دیدگاه

امروز با برگزاری نشست های روز دوم، پانزدهمین نشست مجمع بین المللی انرژی به کار خود پایان خواهد داد.

روز گذشته پانزدهمین نشست مجمع بین المللی انرژی (IEF) در شهر الجزیره کشور الجزایر آغاز به کار کرد و از ۷۲ کشور عضو IEF، وزرا و مسئولان ۷۰ کشور در هتل شراتون و هتل اورسی الجزیره حضور یافتند. روز گذشته سه نشست عمومی IEF با موضوعات “بازارهای نفت؛ چشم انداز و چالش ثبات”، “چالش های صنعت گاز، زنجیره LNG و پیامدهای ساختاز بازار” و “انرژی های تجدیدپذیر و کارائی انرژی؛ چشم اندازها و چالش ها پس از بیست و یکمین جلسه COP” برگزار شد. مشروح برنامه های برگزار شده روز گذشته و اسامی

ساعتی پیش، دومین روز برگزاری پانزدهمین نشست مجمع بین المللی انرژی (IEF) در الجزایر با حضور ورزای انرژی کشورهای عضو و مدیران عامل شرکت های بزرگ نفتی و گازی جهان آغاز شد.

در حال حاضر دو میزگرد با موضوعات “دسترسی پایدار به انرژی؛ عاملی مهم در راستای نیل به توسعه انسانی” و “ارتقای امنیت انرژی؛ نقش فناوری” در حال برگزاری است. در میزگرد اول، “پروفسور سوسپر موهونگو” وزیر انمرژی و معادن تانزانیا”، “پروفسور صادق بوسنا” وزیر اسبق انرژی الجزایر و نمایندگانی از SE4all و OFID سخنرانی خواهند کرد.

در میزگرد دوم نیز نماینده ای از کشور اندونزی و «کامل بناسور» وزیر اسبق انرژی تونس که در حال حاضر مدیر سیاست انرژی پایدار و فن آوری IEA است به ایراد سخنرانی می پردازند.

پس از آن، برگزاری چهارمین نشست عمومی IEF با موضوع “گفت‌وگوهای بازنگری شده انرژی جهانی” آغاز می شود. در ابتدای این نشست مقرر شده تا «شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان آل سعود» از عربستان به عنوان رئیس جلسه سخنرانی کند. بعد از وی، «شیانژنگ سان» دبیر کل مجمع بین المللی انرژی، «داتوک عبدالرحمان دهلان» وزیر در نخست وزیری مالزی، «امانوئل ایبه کاچیکو» وزیر نفت نیجریه و یک مقام ارشد وزارت خارجه ژاپن به سخنرانی خواهند پرداخت.

نشست پنجم که پایان بخش نشست های عمومی IEF پانزدهم است، با موضوع “بیانات پایانی و اختتامیه اجلاس وزارتی» برگزار می شود و کلیه هیئت ها و مهنانان در این نشست گردهم می آیند. قرائت بیانیه اختتامیه توسط وزیر انرژی الجزایر صورت می گیرد.

مقرر شده تا آخرین برنامه پانزدهمین نشست مجمع بین المللی انرژی، برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی باشد که در ابتدای این کنفرانس مطبوعاتی، جمع بندی نشست امسال با سخنرانی وزیر انرژی الجزایر و دبیر کل مجمع بین المللی انرژی اعلام می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.